Wpis z mikrobloga

@dzejsonk: Mam domek Norwegia. Nie ma siły żeby Ci to zrobili taniej niż gotowiec. Jak Ci to skleją z mokrego drewna to za rok będzie to szuka abstrakcyjna a byle stolarz Ci suszonego nie zrobi. Ja ten domek parę lat temu kupiłem za 18 tys a teraz kosztuje 50 tys ale to jest 35m.
Do domku jest instrukcja i to na prawdę jest proste jak budowa z klocków lego. Może nawet
Pobierz
źródło: comment_1658856978vJkxbd1Hs5Tp39UcM86ZRC.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dzejsonk: buduję teraz szkieletowo mały domek i tak naprawdę drewno konstrukcyjne bez elewacji wyszło mnie 10k, także tego xD Sam obrabiam materiał i liczę, że na gotowi wyjdzie mnie z 25k lekko. A za 16k to gościu złoży ci z byle czego jak wyschnie drewno to nagle się drzwi nie będą domykać jak u sąsiada xD
@dzejsonk: Nie, jest ok. W pierwszym roku dość mocno pracowało. Na pewno nie żałuj na impregnat. Wszelkie reklamowane i sprzedawane po marketach specyfiki to gówno i celuj w dobre, sprawdzone marki. Ja pomalowałem marketowym i po roku wygląda to słabo na nasłonecznionych ścianach. Jak chcesz tam pomieszkiwać to absolutną koniecznością jest ocieplenie dachu bo w słoneczny dzień robi się w środku ponad 40 stopni a w nocy wychładza do temperatury zewnętrznej.
@prnppp: wysłałem zapytanie do lokalnego stolarza co podobno robi takie domki, z tego co mi na szybko napisał to sam materiał na takie coś jak wysłałem wyżej to ok 15k, konstrukcja i deska elewacyjna
@01101010_01100001: Taki jest plan, zrobić konstrukcję i elewację a już samemu ogarnąć sobie na spokojnie wełnę i ogólne wykończenie w środku. Sypiać tam raczej nie będę, bardziej miejscówka aby posiedzieć przez weekend etc. 10km drogi do
@dzejsonk jak chcesz materiał to w Kszczonowie jest Drewnles albo w Kasince Malej KoraGil. W Kasince Małej kantowki suszone i strugane czterostronnie 2400zl/m3.
Jak potrzebujesz wykonawcy to zostaw mi wiadomość prywatna to Ci jutro mogę ogarnąć kilka numerów.