Wpis z mikrobloga

Atak na antonovski, jedna seria. Dzisiaj poszło około 20 GLMRS'ów, łącznie to +- 50 glmrsów (to był trzeci atak)

Kosztowny interes 1 sztuka to 160-200k - zależnie od wersji.

Wedle mieszkańców most jeszcze stoi ale nie wiadomo w jakim jest stanie.

Most pontonowy nie został zaatakowany.

#wojna #rosja #ukraina
Noiceno - Atak na antonovski, jedna seria. Dzisiaj poszło około 20 GLMRS'ów, łącznie ...
  • 38
  • Odpowiedz
@Noiceno: Pierwsze ataki na most Antonowski wykonano jednak z pomocą amunicji Excalibur. Nie jest to tańsze, ale jednak jakaś tam różnica jeśli chodzi o zapasy
  • Odpowiedz
@Aryo: zanim oni rozdupią ten most excaliburami lub himarsami to #!$%@?ą amunicji o wartości kilkudziesięciu milionów. (Za małe głowicę)

Excalibur to 113k $.

Tutaj trzeba coś sensowniejszego aby uderzyć w filary. Aktualnie to wyłączają ten most z użytku.

Most pontonowy można postawić dla transportu a potem go rozebrać.
  • Odpowiedz
warto też wspomnieć że USA wysyła mlodziutkie wersje z swojego wyposażenia pewnie. Zdjęcie pozostałości z ataku na Krasny Luch.


@Noiceno: Ogromny plus dla Amerykanów, że nie dają starego złomu
  • Odpowiedz
@Aryo: prawdopodobnie nie mają starych wersji, zutylizowana/szkolenia/sprzedane - to nie jest dobra informacja - produkcja to 5k rocznie dla armii + sprzedaży + ćwiczenia.
  • Odpowiedz
@Noiceno: skąd wiesz kto ma jaką ilość i jaka jest obecna produkcja? :D Uwielbiam te twoje twierdzenia niczym nie poparte, ale jesteś bardziej zaawansowaną onucą, muszę przyznać, bez tego byś tak długo nie unosił się na powierzchni : )
  • Odpowiedz
@Noiceno:

marnowanie zasobów GLMRS nie jest dobrym pomysłem, szczególnie przy małej ilości.


Znalazł słaby punkt Amerykanów i ich tysięcy ludzi całe życie kształconych w dziedzinach wojny ZOBACZ JAK
  • Odpowiedz
@Noiceno: wiem że tyle wynosi produkcja ( około ) tylko zapominasz o tym ile zostało wyprodukowane + że to nie jest używane w ruskim stylu - załóżmy że do tej pory UKR poraziła 100 celów ( poraziła mniej ), magazyny amunicji nie wymagają zużycia takiej ilości amunicji jak na most, załóżmy że na każdy cel poszła salwa z dwóch jednostek ( mocno wątpliwe ) 100 x 12, 1200 - nie ma
  • Odpowiedz
@Noiceno: przy dłuższym konflikcie moce produkcyjne zostaną zwiększone, znając USA ( to nie rosja ) to moce już zostały zwiększone z 2/3 miesiące temu. Śmieszy mnie twoja troska, w sumie nie wiem o co :D a no tak, o rosję.
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie twoja troska, w sumie nie wiem o co :D a no tak, o rosję.


@Millowisck: przynajmniej jeszcze nie napisał "nie chciałbym być w skórze Ukraińców" jak to zrobił po atakach na Berdiańsk i Moskwę Xd
  • Odpowiedz
@Millowisck: śmieszy mnie to że myślisz że od buta moce produkcyjne zwiększasz przy produkcji zaplanowanej na lata a cała logistyka jest zaplanowana na taką ilość.

A USA musi dbać tak samo o swój stock oraz zamówienia zagraniczne.

A jak spojrzysz na filmik to 8 sztuk doleciało z 12 czyli część z nich nie dolatuje do celu/jest przechwytywana.
  • Odpowiedz