Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw czy ludzie dalej będą narzekać na Niemcy. ( ͡° ʖ̯ ͡°).

"Germany approves sale of 100 howitzers to Ukraine - Spiegel". Informacja o przekazaniu i użycia MARS II praktycznie do samego końca była top secret, Niemcy przekazują o wiele więcej niż mogłoby się wydawać, ale tego w wiadomościach po prostu nie ma.

https://www.reuters.com/world/europe/germany-approves-sale-100-howitzers-ukraine-spiegel-2022-07-27/

#ukraina #wojna #rosja
  • 27
@ToNieOn: Raczej nie. Wpływ Niemiec na Rosję był minimalny, Putin wiedział że Ukraina musi być niestabilna, bo inaczej rozwinęłaby się lepiej niż ona sama. Wyjaśnienie genezy wojny już przeprowadził GTBT, nic tam o polityce Niemiec praktycznie nie było.

@DanyDwaBanany: Witamy w świecie geopolityki. Mamy takie Niemcy, które jednak pomagają mimo wszystkich głosów, mamy Węgry które gówno robią w dalszym ciągu. Czwarta gospodarka świata która, uwaga uwaga, postawiła na rozwój przemysłu
@Vixay:

Witamy w świecie geopolityki.


Nie wiem kogo i dlaczego witasz ¯\_(ツ)_/¯

Czwarta gospodarka świata która, uwaga uwaga, postawiła na rozwój przemysłu ale nie tego militarnego ( ͡° ʖ̯ ͡°).


Czwarta gospodarka ktora juz dwa razy wywołała wojne światową moze tu coś jest na rzeczy?

Czwarta gospodarka ktora de facto jest pod wojskową kuratelą usa, która czerpie korzyści z bycia w NATO ale nie chce ponosić części
@Vixay: Po pierwsze to wydaje mi się, że Niemcy odpalili "kontrolę obrażeń" - zaczęli zbierać cięgi za fiasko Ringtauschu. Ostatnimi razy, gdy zaczęli tak obrywać to ogłosili właśnie najpierw Zeitenwende a potem Ringtausch. Też warto nadmienić, że PzH2000 przedmiotem "wymiany pierścieniowej" nigdy nie była.

Po drugie, o ile nie idzie o przywrócenie sprawności haubicom ze stanu Bundeswehry, to pewnie pójdzie to nawet szybko. Co jeśli jednak będą robić od zera? Ile
@ToNieOn: Czytałem, słyszałem, jak dla mnie myli się w wielu sprawach. Buduje zdanie czy opinie na domysłach bardziej niż na faktach, nie trzyma się kupy jego większość wypowiedzi. Co innego robi dane państwo z przedstawionych faktów, co innego on mówi.

@DanyDwaBanany: Co mają dwie wojny światowej do tego? Nie rozumiem połączenia chyba.

No i fajnie, też bym korzystał. Japonia jest pod kuratelą USA i czerpie korzyści z bycia "kolonią" USA
Pobierz Vixay - @ToNieOn: Czytałem, słyszałem, jak dla mnie myli się w wielu sprawach. Buduje...
źródło: comment_16589332819v9APsFBQVBKiLQdbJq7X3.jpg
@Vixay:

Co mają dwie wojny światowej do tego? Nie rozumiem połączenia chyba.


Niemcy zostali spacyfikowani. Nie chcą bawić sie w militaryzm bo dostali po łapach.

No nie rozumiesz.

No i fajnie, też bym korzystał.


No i teraz zbierają żniwo braku zaangażowania.

Surowcowo uniezależnić się od USA? Kę?


A ty myślisz, że dlaczego Niemcy cisną na ropę i gaz z Rosji? Bo maja to bezpośrednio, z pominięciem światowego oceanu i kontroli usa.
@Okcydent: Raczej niektórzy wymagają od Niemców czegoś nierealnego, albo myślą że Niemcy są potęgą militarną. Obie sprawy przedstawiają się zgoła odmiennie, i większość myśli że Niemcy mogliby sami załatwić konflikt militarny. Otóż, Niemcy po II wojnie światowej postawili na kontrolę ale ekonomiczną regionu, ale nie militarną.
Są osoby które myślą że Niemcy specjalnie nie wysyłają nowoczesnego sprzętu na Ukrainę, i chowają to po magazynach, no nie chowają, bo oprócz PzH 2000
@Vixay: Tam nie ma woli politycznej. Ich trzeba było ośmieszać tygodnie by zgodzili się najpierw na reeksport dział z Estonii. Potem też opinia publiczna naciskała i poszły BMP-1 z Czech. Teraz dostali srogo po dupie za 3 miesiące bez sukcesu w wymianie okrężnej. To może być kontrola obrażeń.
Już minęło 5 całych miesięcy od początku wojny. Coś da się zrobić. Puste kadłuby Leopardów dałoby się zacząć modernizować itd. Zobaczymy jak szybko
@DanyDwaBanany: USA kończy się gaz za 10-15 lat przy obecnym zużyciu i wydobyciu, USA było importerem gazu i ropy do niedawna, dopiero łupki to zmieniły od 8-10 lat? Długoterminowo, USA nie ma żadnego połączenia surowcowego z Niemcami. No tak jak wyżej, nie znalazłbyś społeczeństwa które zgodziłoby się płacić więcej za to samo, mając pod sobą Rosję, to nie wynikało tylko z polityki danego państwa. Powodzenia w mówieniu ludziom że muszą ostro
No tak jak wyżej, nie znalazłbyś społeczeństwa które zgodziłoby się płacić więcej za to samo, mając pod sobą Rosję, to nie wynikało tylko z polityki danego państwa. Powodzenia w mówieniu ludziom że muszą ostro płacić bo Rosja to naziści ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Vixay: Eeee ludzie płacą w pyte kasy żeby ich late było z plantacji która nie szkodzi środowisku także XD

A Polska budowała trzy duże