Wpis z mikrobloga

Czy przy aparacie nakładkowym (Invisalign, Clearalign) jest możliwość zrobienia nakładek próbnych?
Moja ortodontka twierdzi, że taki aparat nakładkowych będzie lepszy niż zwykły metalowy. Ale mam wątpliwości, bo znam dwie osoby które miały taki aparat nakładkowy i o ile jedna z nich mówi, że wszystko super, to druga po dwóch miesiącach zmieniła go na zwykły metalowy, bo nie mogła się przyzwyczaić do noszenia tych nakładek (seplenienie, ślinotok).
Chciałbym sprawdzić jak to będzie u mnie zanim wywalę 20k PLN.

#ortodoncja #stomatologia #aparatnazeby #aparatortodontyczny #invisalign
  • 12
@SkrytyZolw: Wydawało mi się, że 10-12k za całe leczenie to raczej normalna cena :)

Od ortodonty dostałem taką rozpiskę:
- koszty wstępne (pantomogram, cefalometria, wyciski, plan leczenia) - 480 zł
- założenie aparatu 2x 1800 zł
- wizyty kontrolne 24x 250 zł
- zdjęcie aparatu 2x 200 zł
- retencja 2x 300 zł

W sumie 11080 zł.
@philipfry: a to jaki czas leczenia? Jakiś długi patrząc po liczbie wizyt kontrolnych. Koszt samego aparatu wychodzi standardowo.

Żeby Ci pomóc podjąć decyzję: przy aparacie metalowym utrzymanie prawidłowej higieny jest bardzo trudne i wymaga dużo czasu i poświęcenia. I najczęściej higienizacji co 3-4 miesiące (dodatkowy koszt 200-400zł). Natomiast przy nakładkach tego nie ma. I głównie z tego powodu warto je wybrać. Wiem, że są jeszcze nakładki Orthero i koszt całego leczenia
@philipfry: A sprawdź sobie nakładki z dr smile ja dałem 10k równe i można jeszcze na raty 0% zrobić
Z seplenieniem jest o tyle śmieszne ze mi się wydaje ze feflunie końcówki słów ale każdy mi mówi ze jest okej
Nie mam problemów ze ślinieniem się natomiast mam cały czas uczucie suchoty w ustach do którego trzeba się przyzwyczaić
Co do efektów to dopiero jestem przy drugiej nakładce wiec ciężko