Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia

witam,
jak pozbyć się wystającego brzucha? Nie jestem gruby ale bebol wystaje strasznie, chyba że zepnę go i/lub pośladki wtedy robi się płasko ale na codzień prawie ciąża. Jakie mięśnie ćwiczyć aby zminimalizować ten efekt, tylko brzuch i poślady są za to odpowiedzialne? Oraz czy brzuch na codzień powinien być napięty nawet w sytuacjach tego niewymagających np. zwykłe stanie/chód?
  • 25
@Wojtas_elo: paradoksalnie to głownie dieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) może też masz jakąś wadę postawy, że Ci poślady i brzuch wypycha? A spięty brzuch (core) da się wyćwiczyć w miarę szybko - ja chodząc lub siedząc zazwyczaj mam napięty, nawet o tym nie pamiętając
@Wojtas_elo: mi wzdymało brzuch od złej diety, pomimo tego że miałem już dość mało oponki to bebzol jak piłka. Wystarczyło że wprowadziłem na miesiąc diete low fodmap a później sukcesywnie włączałem poszczególne produkty. Stanęło na tym że nie jem nabiału, cebuli i nadmiernych ilości produktów zbożowych i problem zniknął. Nawet po obfitym posiłku nie mam tak napuchniętego jak kiedyś na czczo
@Red_Ducc: no właśnie ale jak to wyćwiczyć?
normalnie na silce po każdym treningu daje 4serie na brzuch + to ile pracuje przy przysiadach, ciągach itp. Co do postawy to mam chyba przodopochylenie miednicy bo jak ją 'wyprostuje' czyli defacto zepne pośladki/napne brzuch to jest ok

@ptak_powszedni: hmm ciekawe, ja jem ogólnie zdrowo ale żadne low fodmap itp. Nie sądzę, że to od tego chociaż kto wie. Po jakim czasie można
@Wojtas_elo: ja po prostu zacząłem funkcjonować z wciągniętym/napiętym brzuchem (oczywiście nie napinam go do granic możliwości, tylko na tyle ile nie sprawia mi to problemu). Pomęczyłem się z tydzień, następny miesiąc było już dużo lepiej, a teraz to podczas chodzenia, już o tym nie pamiętam
hmm ciekawe, ja jem ogólnie zdrowo ale żadne low fodmap itp. Nie sądzę, że to od tego chociaż kto wie. Po jakim czasie można spodziewać się efektów?

Planki racja muszę koniecznie dodać


@Wojtas_elo: wiesz co ja miałem notorycznie wydęty brzuch i problemy trawienne a też odżywiałem się w miarę zdrowo. Założeniem diety fodmap jest to że eliminujesz cukry które szybko fermentują w jelitach i je podrażniają. Nie jest powiedziane że wszystko
no właśnie ale jak to wyćwiczyć?


@Wojtas_elo: byloby latwiej jakbys dal zdjecie. ja sam mialem podobny problem i duzo pomogly cwiczenia na dolne partie plecow i nawyk prostowania miednicy i wyprostowanych barkow na codzien
kurde, zaciekawiłeś mnie tematem. Da się na to zrobić jakieś testy czy patrzeć po prostu na tabelkę fodmap i to jeść


@Wojtas_elo: wiesz co ja po prostu spróbowałem. Stwierdziłem że nic mi nie szkodzi, najwyżej przemęcze się 3 tygodnie. U mnie podziałało :)
@Wojtas_elo: wydaję mi się, że grubas nie jesteś. Ten brzuchol wypchnięty, wygląda na dosyć sztywny, a nie tłusty. Na wykopie jest dużo fizjo, może oni coś poradzą (tylko nie pamiętam kto). A ja to się nie znam na niczym, żeby doradzać ¯\_(ツ)_/¯
@Wojtas_elo: Trochę fatu masz więc dobrze byłoby to zrzucić, ale zapewne masz pogłębioną hiperlordozę. Słabe poślady i brzuch a spięte zginacze bioder. Chociaż jak wbije @Poemat i zacznie się wymądrzać to może napisać coś innego( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wojtas_elo: ja się o to spytałem pana z którym mam rehabilitację (jest też trenerem poza tym, że jest fizjo) to mi powiedział, że nie ma tu z czego zrzucać a tak mam, bo gdzieś się narządy muszą pomieścić i brzuch nigdy nie jest taki w stu procentach płaski jak deska. Może u Ciebie jest podobnie?