Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zarejestrowałem się jako operator, zrobiłem cert A1/A3. Ogarnąłem działanie stref. Nurtuje mnie jedna rzecz której nie do końca rozumiem. Dronem do 250g takim jak DJI Mini można praktycznie latać w pobliżu ludzi, wyjątek to zgromadzenia.

Załóżmy że chce polatać w okolicach pałacu kultury, jest to strefa CTR >6km więc można latać tam do 100m wysokości.

Wg drugiej grafiki możemy latać 15m powyżej przeszkody jeżeli znajdujemy się w promieniu 50m od niej. Czy to oznacza że w pobliżu pałacu mogę polecieć na wysokość 246m (231 ma palac)? Czy muszę mieć pozwolenie od zarządcy budynku, pażpu? Nie będę w żaden sposób łamać RODO nagrywając ludzi w środku budynku więc w teorii mogę tam tak wysoko polecieć?

To samo tyczy się innych budynkow jak np wieżowce w okolicach Jana Pawła/Grzybowskiej.

Próbowałem znaleźć odpowiedzi w necie ale nic konkretnego nie znalazłem.

Jeżeli coś pomieszalem wyprostujcie to proszę.

#dji #drony #warszawa
Wygrywzwyboru - Zarejestrowałem się jako operator, zrobiłem cert A1/A3. Ogarnąłem dzi...

źródło: comment_1658935091Um4gVDDO1A4fvjxPMJsuzT.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PieceOfShit: no to nie wiem, może coś pomieszalem.

@atomic77:

Tak czy inaczej pytanie brzmi, jeżeli latam w strefie CTR w promieniu mniejszym niż 6km od lotniska i obowiązuje mnie zachowanie maksymalnej wysokości 30m to czy jeżeli zbliżam się do budynku który mierzy 100m mogę zbliżyć się do niego i pozostać na wysokości 115m?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wygryw_z_wyboru: nie możesz, wyjątek przy budynkach jest tylko dla ogólnego limitu 120 m. Jeśli jesteś w ctr to ten wyjatek Cie nie dotyczy. Ale jeśli pamiętam sama strefa ctr daje możliwość latania do wysokości najbliższej przeszkody (ale nie wiem czy to aktualne, nie jestem na bieżąco z przepisami bo nie mam tu ctr)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W zasadzie to miało by sens bo i tak żaden statek powietrzny nie byłby w stanie dokonać tak niskiego przelotu obok takiej przeszkody, więc nie stwarzamy zagrożenia