Wpis z mikrobloga

1953 + 1 = 1954

Tytuł: Graj Fabułą
Autor: Mateusz Zaród
Gatunek: poradniki
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 978-83-954095-0-9
Wydawnictwo: Portal Games
Liczba stron: 118
Forma książki: książka
Pamiętam jak dziś 2008 r., jak siadałem nad komputerem i postanowiłem, że napiszę parę pomysłów i moich doświadczeń o pisaniu fabuł i wyślę je Ignacemu.

Bardzo przyjemna lektura. Problem może stanowić autor, otóż pisał Trzewiczek ale pomysły głownie nadesłał Mati... stąd "nie jestem na okładce własnej książki"
Pozycja jest obowiązkowa dla mistrzów gry, nawet jeśli #jesiennagawenda w waszym odczuciu to najgorsze co spotkało polską scenę #rpg to
wypada chociaż wdać się z autorami w polemikę. Podręcznik ten mogę też polecić każdemu kto chce into #piszzwykopem Dobra przygoda to rama pod dobre opowiadanie. Przy kartkowaniu, bo czytałem jakiś czas temu, mogę powiedzieć, że klu tej ksiażki to ubranie od stóp do głów dwóch prawd.
Gracze to debile.
Gracze grają by nie być debilami.
Przygody napędzają informacji... ale nie tylko takie suche jak rzucanie na korzystanie z bibliotek w Zewie Cthulhu.
Fakt że we wsi obok jest taki ludek co lubi rybki łowić, może uratować graczom dupsko gdy sum połknie ich pierścień.
I pamiętajmy że informacje zależą też od odbiorcy. Barbarzyńcy nie powiesz że to starożytne runy, a autyście że to był sarkazm.
Dodaje to mega klimat.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #poradnikibookmeter
wytrzzeszcz - 1953 + 1 = 1954

Tytuł: Graj Fabułą
Autor: Mateusz Zaród
Gatunek: p...

źródło: comment_1658952765uVEYbN4P0WhT0ZQd87Eheb.jpg

Pobierz
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-08-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: inne
Liczba stron książki: 128

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-03-25 - Użytkownik wytrzzeszcz ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

@wytrzzeszcz: fragment Twojej recenzji został umieszczony na stronie
@wytrzzeszcz: Przywołuje wspomnienia o "Magii i Mieczu" oraz "Portalu" - złote czasy "papierowych" RPG w Polsce.

No i słynne "De Profundis" - gra niemal przełomowa, nietypowa, którą wszyscy chwalili, a nie znalazłem w tamtych czasach ani jednej osoby, która by w nią faktycznie grała :D

A jak Twoja zbiórka na karawan tak w ogóle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)