Wpis z mikrobloga

Hej! w Maju 2021 roku zerwałem ACL, uszkodziłem łąkotke i coś tam z rzepką ( ͡° ͜ʖ ͡°) 7 tygodni później miałem rekontrukcje i w ogóle - teraz chciałbym powoli wrócić do jakiegoś szybszego sportu(squash, tenis) bo na siłownie już chodzę. Czy możecie doradzić jakąś sportową ortezę na to kolano które było uszkodzone? Nie odbudowałem w pełni całego mięśnia itp dlatego się jeszcze troche boję i wolałbym grać ze sportową ortezą ale.. jest ich multum. Mógłby ktoś coś polecić?

Może ktoś z was używa akurat po rekonstrukcji i może podrzucić dwa zdania?
#rehabilitacja #acl #orteza #tenis #sport
  • 3
@Boroborro: ja mam taką mniej więcej po 15cm od kolana w górę i w dół ze stalowym wzmocnieniem po bokach. Generalnie to mega usztywnia, ALE rok temu w niej i tak puścił mi przeszczep przy bardzo dynamicznej zmianie kierunku. Przeciążenie było na tyle duże, że zawiodły mięśnie, a sama orteza uratowała mi dupę kilka dobrych razy. Polecam także ćwiczenia pod okiem fizjo i przejście tego etapu ruchów typowo pod tenis
@Boroborro sport w ortezie to najgorsze co możesz wymyślić. To skuteczność jak w przypadku bawełnianego kondomu. Ogarnij sobie testy sprawnościowe po ACL na YT - jest tego pełno - jeśli masz conajmniej 90% siły w operowanej nodze co w drugiej, możesz bawić się w sporty - choć nie zaczynałbym od tych gdzie występuje częsta rotacja w kolanie i dynamiczne przenoszenie ciężaru podczas stania w miejscu