Wpis z mikrobloga

Grolsh = 12.5 g. Węgli w całym piwie (2.5g w 100) moje ulubione piwo ostatnimi czasy ;)

#keto #piwo #dieta

Dla porównania w całym piwie
Harnaś 20g
Perła 20g
Lech 21.5
Łomża 27g

Ewentualnie Żywiec jasne lekkie ma 13.5 w całym piwie także też przejdzie, z tym że to raczej napój piwopodobny w smaku .

Ps.
Nie wiedzieć czemu do żubra zaczęto dodawać syrop glukozowy ( jest Na etykiecie w składzie, zabawne że nikt na to nie zwraca uwagi)

PS2
Bezkonkurencyjna pozostaje dalej czysta wódka, whisky,brandy, gin = 0g węgli, ale to już trochę #alkoholizm ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
.....dla porównania bezalkoholowe ma około 40g węgli w 100 jak bezsmakowe :/
radoskor3 - Grolsh = 12.5 g. Węgli w całym piwie (2.5g w 100) moje ulubione piwo osta...

źródło: comment_1659031061h6rX1yWeHE4A6DIEnvLoDC.jpg

Pobierz
  • 24
  • 0
@Wuja66 z tego co pamiętam to prawo unijne zakłada, że jeżeli składnik przekracza 2% składu produktu to musi być uwzględnione na etykiecie, także jak jest uwzględniony na żubrze to tak musi być a jeżeli na innych nie ma, to znaczy że ilości są mniejsze... Ale nie wiem jak to wygląda dokładnie czy tu chodzi o wszystkie składniki, być może konserwanty i tym podobne muszą być uwzględnione zawsze
@radoskor3: Wódka niby fajnie, że ma 0 węgli, problem taki (przynajmniej u mnie), że całkowicie mnie zmiata z planszy po gorzale, film się urywa i same problemy w związku z tym. Przed keto miałem dość dobrą głowę do wódki.
Ostatnio moje odkrycie- wytrawne białe wino z mocno gazowaną wodą i kostkami lodu w proporcji 1/3, pychota.