Wpis z mikrobloga

#wakacjekredytowe #nieruchomosci #kredythipoteczny #pytanie #pytaniedoeksperta

Zawnioskowałem o wakacje kredytowe. Nie rozumiem jednak jednego zapisu, a mianowicie:

Jeśli w okresie zawieszenia spłaty przypadnie przewidziany w umowie okres zmiany oprocentowania Twojego kredytu, co wynika ze zmiany tzw. wskaźnika referencyjnego (WIBOR) – taką zmianę musimy zrealizować, ale zrobimy to w dniu, w którym będzie naliczona pierwsza wymagalna rata po okresie zawieszenia.

Wakacje mam od sierpnia do listopada 2022 (raty płacę 16. dnia miesiąca) przy czym aktualizację raty miałbym 16 sierpnia 2022 i teraz pytanie, czy powyższy zapis oznacza, że nowe oprocentowanie policzą mi dopiero 16 grudnia 2022 podczas spłaty kolejnej raty?
  • 5
Jeśli w okresie zawieszenia spłaty przypadnie przewidziany w umowie okres zmiany oprocentowania Twojego kredytu, co wynika ze zmiany tzw. wskaźnika referencyjnego (WIBOR) – taką zmianę musimy zrealizować, ale zrobimy to w dniu, w którym będzie naliczona pierwsza wymagalna rata po okresie zawieszenia.


@piechurek9: Tak, aktualizacja oprocentowania nastąpi dopiero po okresie wakacji.