Wpis z mikrobloga

@Mete: ehh, znając moje szczęście to jest to bardzo realny scenariusz a nawet bym się nie zdziwił gdybym już przed pierwszym lotem go uszkodził ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na strasznie delikatne urządzenie to wygląda, niby musi być lekki no ale z drugiej strony mam wrażenie że przy uderzeniu w chociażby ziemie przy lądowaniu rozleci się to na miliony części :X
  • Odpowiedz
@Lesrley:
- na sam wpierw zainstaluj sobie aplikację DJI Fly (na pudełku masz stronę do pobrania apk, nie ma jej w sklepie), zarejestruj w niej drona i go zakualizuj, aparaturę tez może chcieć aktualizować (o tym, żeby baterie i aparaturę naładować nie będę wspominał...)
- Śmigła powinny być dokręcone, ale generalnie możesz je dokręcić, nigdy nie wiadomo
- W międzyczasie zarejestruj się na drony ulc gov pl i dobrze jest zrobić
  • Odpowiedz
@sirgorn: Dziękuje, jednak nie wygląda to aż tak strasznie.

Mam dji care i chyba piszę że mam 48 godzin lub po 48 godzinach gdy nagram filmik na którym widać że wszystkie funkcje drona działają.

Orientujesz się jak wygląda kwestia z pogodą? gdy lekko pada lub wieje wiatr to nie ma co się bawić?
  • Odpowiedz
@Lesrley: No to nie jest straszne, pamiętaj żeby zawsze utrzymywać drona w zasięgu wzroku na początku (tu nawet nie chodzi mi o prawo, po prostu jak wiesz gdzie dron jest na niebie to trudniej go rozbić), żeby przypadkiem nie wlecieć w drzewo. Jeśli puścisz drążki dron sie powinien sam zatrzymać, więc nie panikuj

deszcz to jest jedno dużo "no no", wiatr według instrukcji chyba do 35km/h? Ja powyżej 20-25km/h sobie odpuszczam
  • Odpowiedz
@Lesrley: Ja polecam połączyć się z dronem w domu w celu aktualizacji. Ja się rozłożyłem ze wszystkim na łące a potem stałem aż wsio się pościąga i zainstaluje xD
  • Odpowiedz
@Lesrley
Po instalacji aplikacji, założeniu konta,przyklejeniu numeru operatora na drona - włącz drona i teraz ważna uwaga. Od razu skalibruj IMU w domu na płaskiej powierzchni wedle instrukcji. Po wyjściu na zewnątrz i to jest ważne z dala od metalowych elementów skalibruj kompas i dopiero wtedy próbuj latać.

Zawsze w nowym dronie kalibrujeny IMU i kompas, IMU w domu a kompas na zewnętrz to jest podstawa. Startuj z jakiejś maty lub z
  • Odpowiedz
@swojsky w aplikacji dji fly, jak masz włączonego drona to w jednej z sekcji ustawień, nie pamiętam dokładnie ale chyba w zakładce safety/bezpieczenstwo w każdym bądź razie pierwsza grupa ustawień. Schodzsz niżej i tam będzie.
  • Odpowiedz
@sirgorn: @JareckiDG: Port USB i na kartę pamięci powinien być odkryty? przecież tam na pewno naleci z czasem pełno syfu i będzie to ciężko wyczyścić :x

Chyba dobrze byłoby to zakleić chociażby taśmą?
  • Odpowiedz
@Lesrley: nie chciałbyś widzieć jak wygląda slot na kartę SD i USB w moim dronie do FPV, całe #!$%@? trawą a działają bez najmniejszego problemu xD

  • Odpowiedz
@sirgorn: Kurdę tak oglądam tego drona i jestem zdziwiony że to nie jest zabezpieczone, nawet jakby lekko zanurkował w kałuży przy lądowaniu i to się zaleje :X
  • Odpowiedz
@Lesrley portom się nic nie stanie, ja wpadnie do wody to porty to będzie najmniejszy problem. Lataj ciesz się nowym sprzętem a nie patrz na pierdoły.

Edit. A co do zachaczenia o kałuże w trakcie lądowania - pisałem wyżej ląduj do ręki lub łapiąc drona w bezpieczny sposób to jest 1 rzecz której się musisz nauczyć.
  • Odpowiedz