Wpis z mikrobloga

No i ostanie pole wykoszone, teraz "tylko" słoma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Susza dała popalić, w miejscach, gdzie zawsze stała woda, utrzymała się jakaś wilgoć i plon jako taki był- 13 ha w dołku względem okolicy pszenica dała 6,5t, ale w innych miejscach tragedia. Od tego roku mamy 11 ha dzierżawy na piachu- pszenżyto dało tam


O dziwo rzepak dał w miarę spoko- około 3,5t. Z głodu póki co nie umrzemy- teraz aby było dużo deszczu, żeby somsiadom złodziejom reszta zbóż wygniła( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a mi kukurydza wyrosła na 10 metrów. A jak u was?( )

#rolnictwo
Pobierz marcinkox3 - No i ostanie pole wykoszone, teraz "tylko" słoma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Susza dała ...
źródło: comment_1659120586QkC0Fght7GD1ehVWtDnnxf.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: od momentu kiedy wiatr i słońce przesuszy poranną rosę do nocy. Wcześnie rano drobne naprawy i smarowanie. Autopilot odciąża bo możesz skupić się na pozostałych elementach pracy i sterowania, ale ogólnie męczące. Miesięczny maraton
@jmuhha mam krowy, więc dodatkowo jeszcze obowiązki przy bydle i tak: wstaję codziennie (nie 5 dni w tygodniu( ͡° ͜ʖ ͡°)) o 5-6 i robię do 22 i później, aż się zrobi wszystko xD przemęczenie to norma w tym zawodzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marcinkox3: U mnie dziś żniwa przepołowione ale wnioski podobne, pszenica w przedziale 4,5-6,5, na piachach nie ma nic no ale skoro od 1 maja do 1 lipca spadło ledwo 11 litrów wody no to się tego człowiek spodziewał. PS pojawiają się w tym roku małorolni co widząc swoje zasiewy stwierdzili że tańsze koszenie mulczerem niż kombajnem
@marcinkox3: Jeszcze nie zaczynaliśmy. U mnie tylko żyto i owies, bo w ekologii nic innego nie będzie. Aż się nie chce jechać tego kosić, bo takie słabe. Żal patrzeć na nasze pola. Jak zlikwidują opryski i nawozy, to będzie dramat dla rolnictwa.