Wpis z mikrobloga

@ButtHurtAlert: Jakąś taką xD Ja #!$%@? xD
Chłopczyku ta uraza to pokłosie wynarodowiania Litwinów przez Polskę. Tak tak, dobrze słyszysz. Polska ma taka ciemna kartę historii. Nie byliśmy zbytnio mili dla Litwinów. Robiliśmy im to co bam Niemcy czy rosjanie. Oczywiście ba wiele mniejsza skale ale schemat ten sam.
A wiec dla Litwina próba wynarodowienia ze strony rosji czy Polski to jeden kij
Chłopczyku ta uraza to pokłosie wynarodowiania Litwinów przez Polskę. Tak tak, dobrze słyszysz. Polska ma taka ciemna kartę historii. Nie byliśmy zbytnio mili dla Litwinów. Robiliśmy im to co bam Niemcy czy rosjanie. Oczywiście ba wiele mniejsza skale ale schemat ten sam. A wiec dla Litwina próba wynarodowienia ze strony rosji czy Polski to jeden kij


@Krzysztof53647: Potwierdzam, byłem w szoku jak się w ogóle o tym dowiedziałem przy okazji kontraktu
@Qweiop: No raczej ty.
Poczytaj sobie dokładnie historie ziem litewskich z okolic Wilna z lat 1918-1939.
Jedyna osoba z problemami w tej rozmowie jesteś ty, bo nie dopuszczasz do siebie faktów, niczym kacap. Po prostu masz podobna mentalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Qweiop: Po prostu brak ci argumentów na rzeczowa rozmowę i używasz swoich głupich tekścików modnych wśród nastoletnich dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierniczysz o zbrodni w Ponarach, która odbywala się podczas drugiej wojny światowej. Zbrodnia ta była zorganizowana przez Niemców - tak Niemców wraz z litewskimi kolaborantami. Na dodatek zbrodnia ta głownie wymierzona. Tła w Żydów, którzy stanowili około 90% ofiar. Natomiast nowa tutaj o polityce narodowej
@RAPTURE88: No nie zgodziłbym się. Wśród Polaków dalej istnieje duża niechęć do Niemców i ogólny brak zaufania. Nawet w dzisiejszych zachowaniach jak przy okazji czołgów widać to bardzo dobrze. Nawet ogromna cześć polskiej sceny politycznej opiera się na niechęci do Niemców, bo to łatwo dociera do wyborców.
Polacy po prostu wybierając pragmatyzm utrzymują dość dobre stosunki z Niemcami z racji kontaktów ekonomicznych i gospodarczych. Pieniądz jedno, historia drugie. A niechęć można