Wpis z mikrobloga

  • 206
@NuklearnaStonka mam wrażenie, że kiedyś na TVP1 można było zobaczyć wartościowe reportaże. Dzieci z Leningradzkiego, Born dead czy seria Czas na dokument. Teraz chyba jest lipa, przynajmniej tak mi się wydaje.
PS. Gdzieś jeszcze są dostępne chyba Szerokie tory, o życiu w Rosji.
  • Odpowiedz
@Makak87: To nie ruski mir to bieda, bieda słusznie minionego systemu socjalistycznego gdzie do władzy dorwały się miernoty, dlatego wielu z takim przerażeniem obserwuje jak usilnie dążymy do powtórki, tak jakby horror tamtych lat nigdy nie miał miejsca.
  • Odpowiedz
@Makak87: Nie ta bieda bierze się z niegospodarności, głupoty, spychaniu specjalistów na rzecz wierny biernych, nie tylko w Rosji takie rzeczy mają miejsce, choćby Afryka, ale fakt ruski mir jest tego doskonałym przykładem, niestety my też zaczynamy pchać się w ruski mir, z tym że robimy to demokratycznie
  • Odpowiedz
niestety my też zaczynamy pchać się w ruski mir, z tym że robimy to demokratycznie


@fat-cartman: Śmieszną sprawą jest, że nawet najbardziej okrutny tyran musi liczyć się z wolą ludu. Dlatego nawet "niedemokratyczne" państwa są de facto demokratyczne (w nieoczywisty sposób.) Gdyby ludzie chcieli, to takiemu Putinowi/Stalinowi/Hitlerowi/Kimowi/Mao/[tu wpisz swojego ulubionego tyrana] urwaliby głowę przy samej dupie. Tylko, że nie chcieli. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@NuklearnaStonka: Jakiś czas temu też wstawiałem to z zapytaniem czy nie dziwi ich potem jak powstaje taki zwykły ruski żołnierz. Kraj który odbiera Ci perspektywy i jako dziecko zmusza do prostytucji czy wąchania kleju i niszczenia się. Nie masz żadnej perspektywy to idziesz do wojska tam chociaż dadzą coś żreć i łóżko jakieś, a potem idzie taka zezwierzęcona przez własne państwo hołota mordować i grabić bo nic innego ich nie nauczono
  • Odpowiedz