Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jestem z siebie dumna ()

Ostatnio realizowałam receptę na lek dla dziecka i tak na pierwszy rzut oka nie bardzo pasował mi dobór preparatu. Sprawdziłam w ChPL i faktycznie był on zarejestrowany do stosowania u dorosłych. Zadzwoniłam do przychodni, akurat była ta lekarka, która wystawiła receptę, więc zapytałam czy na pewno to miało być na recepcie. Pani odpowiedziała, że się pomyliła (zdarza się nawet najlepszym) i miało być przepisane coś innego, podziękowała za telefon i spytała czy wystawić nam nową receptę.

Pamiętajcie, że farmaceuta to ostatnia osoba, która może wyłapać lekową pomyłkę!


#dwafartuchywaptece #farmacja #medycyna #zdrowie #lekarz
dwa_fartuchy - Słuchajcie, jestem z siebie dumna (。◕‿‿◕。)

Ostatnio realizowałam re...

źródło: comment_1659209502OtQafkYO8SbaCgLWBbZeH3.jpg

Pobierz
  • 207
@FrasierCrane: nie ma czegoś takiego jak technik farmacji. Są technicy farmaceutyczni i mają oni mniejsze uprawnienia. Leki recepturowe nadal są wykonywane w aptekach i np. technicy nie mogą wykonać wszystkich rodzajów leków. Praca w aptece to nie jest jedynie podawanie leków w okienku
@hlep: nie wiem jak to robić szybko i wygodnie na telefonie :P
Jak mi podrzucisz instrukcję bez przewijania wszystkiego, to będę tak robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, że każda apteka pachnie trochę inaczej?
@dwa__fartuchy: No ok, to jest logiczne i zrozumiałe :D. Chodzi mi o sytuacje, że ktoś ledwo "kontaktuje", zrm podaje mu lek i osoba praktycznie w jeden chwili wraca do żywych. No więc przyjmijmy, że wkłucie jest w zgięciu łokciowym to raczej dłużej chwili potrzebuje żeby trafić w odpowiednie miejsce :D.
@dwa__fartuchy:

Nie jestem expertem. Jedyne co przychodzi mi do głowy to najpierw zaznaczyć tekst na który odpowiadasz a potem go wkleić jako cytat ale chyba już samo zaznaczanie będzie zbyt uciążliwe

Co do zapachu aptek: dlaczego każda pachnie inaczej? Czy to "naturalny" zapach czy tak jak w supermarketach jakiś uspokajacz albo co? Zapach "zaufanie +10" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hlep - @dwa__fartuchy:


Nie jestem expertem. Jedyne co przychodzi mi do głowy to ...

źródło: comment_1659810928DvN8e2j17KxrAnWKeik0NC.jpg

Pobierz
dlaczego każda pachnie inaczej?


@hlep: o chyba już umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może wynika to z tego, że w każdej są inne kombinacje produktów. Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, ale we wszystkich, w których pracowałam zapach był nieco inny, mimo że każda pachnie apteką :D