Wpis z mikrobloga

#ptaki #podlot #ornitologia

W dniu wczorajszym koło godzinie 21:30 usłyszałem uderzenie o balustradę. Kot wystrzelił jak rakieta na balkon. Okazało się, że z gniazda które znajduje się pod metalowym daszkiem wypadła młoda kawka. Kota wywaliłem odrazu i przerzuciłem do kwadratowej doniczki, aby nie siedział na kaflach. Poczytałem że to tak zwany podlot i najlepiej żeby go zostawić. Mój balkon znajduje się na 17 piętrze, więc i tak dobrze że nie spadł w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba że by jakoś poszybował ale ja się nie znam ( ͡ ͜ʖ ͡) Żona w pośpiechu rzuciła troszkę chleba, co potem doczytałem że to tak średnio dla nich. Więc podrzuciłem larwy mączniaka, coś tam podjadła ( ͡º ͜ʖ͡º)
Teraz pytanie, zostawić ją na balkonie? Czy zanieść na dół? Do gniazda jest około 3m. Rodzice stale pilnują.
pablito666 - #ptaki #podlot #ornitologia

W dniu wczorajszym koło godzinie 21:30 us...

źródło: comment_1659259284CbacUXl1mSvZKvxQLVeEZG.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@pablito666: To nie jest kawka. Jeżeli przy okolicy z której wypadł ten jerzyk kręcą się jakieś kawki, to pewnie próbują pozabierać jerzykom dzieci, ew. kawki też tam mają jakieś gniazdo.
A co do tego co możesz zrobić, to iść na trawnik, podrzucić go na pół metra w górę i sprawdzić co się stanie.
Jest pewna szansa że poleci, ale może być też tak, że wyląduje na trawie.
W takiej sytuacji, zadzwoń
  • Odpowiedz
@pablito666: OK, tylko być może niepotrzebnie go w ogóle karmisz :)
Serio, zejdź na trawnik i zrób jak napisałem. Skoro coś walnęło Ci w balustradę to bardzo możliwe, że ten jerzyk nie wyhamował przed nią, ale być może lata samodzielnie :)
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Wziąłem go na ręce ale odlecieć nie chciał ani nic. pazurami chwycił się rękawiczki i troszkę podziobał.
Wezmę go na dół A jak nie poleci to co? Zostawić go na podwórku, w jakiś krzakach większych, czy na balon z powrotem? Chyba że na straż miejską go zawiozę.
  • Odpowiedz
@pablito666: Wiele jerzyków przytuli Ci się do dłoni, dopiero gdy są w powietrzu załącza się u nich instynkt machała skrzydłami. Dlatego warto go podrzucić.
Jak nie poleci to Straż Miejska. Ale lepiej zadzwoń, niech wyślą specjalistyczną jednostkę "Ekopatrol".
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Ok tak zrobię, ale jak przestanie lać deszcz. Najwyżej do jutra zostanie ino mu tam jakąś szmatkę rzucę. Będę musiał kupić więcej mączniaków(gekon będzie zazdrosny xD). Bo pogoda się nie zapowiada ładna na dziś.
  • Odpowiedz