Wpis z mikrobloga

#holandia

Dobra, bo się gubię. Ile trzeba dać za wynajem mieszkania w amsterdamie, umeblowane, powiedzmy 30-40m2 dla dwóch osób? Łącznie z rachunkami. Standard wystarczy polski-nowodeweloperski (czyli odnowiona kamienica z lat 70tych ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • 31
funda jest na pewno najwieksza/najpopularniejsza. Korzystalem kiedys jeszcze z pararius.com, nie zaszkodzi tez dolaczyc do grupek na fejsie i szukania tam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szmichal: są duże widełki, jak szukałem to jakieś 2 miesiące temu to było od 1.6-2.3k EUR - z tym że te tańsze naprawdę kiepskie. Rynek nieruchomości jest trudny w samym Amsterdamie, ciężko jest wynająć coś sensownego, a to co jest dostępne to pozostawia dużo do życzenia. Jak coś mogę podzielic się kontaktem dzięki któremu ostatecznie udało mi się znaleźć fajny domek z ogrodem w samym Amsterdamie
@szmichal: Tutaj to tak praktycznie nie dziala... jesli jest do wziecia i niezly dojazd - to dzielnica niewazna (no chyba ze kupujesz) :D Omijalbym raczej tylko Zuidoost, inaczej Bijlmermeer - nienajciekawsza okolica ale moze kusic cenami.
@szmichal: odświeżaj kilka razy dziennie strony fundy i parariusa (ustawienie alertu na maila nie ma sensu bo po 12h już zazwyczaj lista oglądających jest pelna). Jeśli nie masz jeszcze ogarniętej pracy i salarisow, to będzie bardzo ciężko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ch1nczyk: @nvrmnd: @eirmens: pozwolę was sobie zawołać gdyż moja emigracja to już bliżej niż dalej. Ogólnie na funda.nl widzę duże kondygnacje budynków pod wynajem (np broker podaje że ma w jednym budynku ma 160 mieszkań na wynajm) i ceny od 1000 EUR za 40m do powiedzmy 1600 za jakieś 70m. Gdzie tu jest haczyk? Bo właśnie szukam czegoś dla dwójki osób, 45m max dwa pokoje czyli standard w którym
@szmichal: Haczyk jest taki ze na te nowe inwestycje się trzeba zapisywać kilka miesięcy wcześniej, obecne ogłoszenia będą do zamieszkania w 2023 zazwyczaj. Generalnie mocno scamem to śmierdziało, żadnego w tym stylu nie udało mi się obejrzeć.