Wpis z mikrobloga

W jaki sposób można w mieszkaniu poprawić jakość połączenia wifi z routerem od upc? Urządzenie niestety musi stać w jednym konkretnym pomieszczeniu gdzie jest gniazdko, a od drugiego pokoju oddziela go kuchnia więc po drodze sygnał musi przejść przez 2 ściany (lodówki nie ma na szczęście po drodze).
Mam aktualnie taką kartę sieciową w konkuterze: https://www.morele.net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-4949071/
Czy mogę ją zamienić na coś wyraźnie lepszego? Przeniesienie routera jak już pisałem nie wchodzi w grę bo mieszkanie nie jest moje i nie mogę w nim wiercić żadnych dziur na kable.

#internet #komputery
  • 16
  • Odpowiedz
@DavidPL2: @mikserq21:
O tych wzmacniaczach i ustrojstwach do gniazdka słyszałem ale nikt ze znajomych nie korzysta i byłem sceptycznie nastawiony.
@goferek:
Wystarczy kupić, podpiąć i it just works™ czy trzeba się męczyć z konfiguracją? U rodziców swego czasu z sąsiadem coś tam kombinowaliśmy z dodatkowym routerem i do dzisiaj mam ptsd. Tylko tam chyba ogólnie była jakaś niestandardowa sytuacja.
  • Odpowiedz
O tych wzmacniaczach i ustrojstwach do gniazdka słyszałem ale nikt ze znajomych nie korzysta i byłem sceptycznie nastawiony.


@vateras131: robiłem kiedyś sieć do sklepu spożywczego router był w najgorszym miejscu i takie 3 wzmacniacze pomogły w rozdzieleniu zasiegu na 6 pomieszczeń gdzie przed tym działała tylko w jednym
  • Odpowiedz