Wpis z mikrobloga

@masqu88 Najpewniej tak, razem z odsetkami naliczonymi od 1 do 19 grudnia nie będą się różnić od normalnych miesięcznych odsetek. Jeżeli ten bank wymaga spłaty bieżących odsetek przy nadpłacie, to gdzieś w listopadzie jezeli bedziesz nadpłacać to spłacisz te odsetki lipcowe a w racie 20 grudnia będą tylko odsetki 1-19 grudnia, kapitał w tej racie będzie zwiększony jeżeli to raty równe.
@masqu88 Tu chyba zrobiłeś błąd bo nie 20.01 tylko 19.12 czy tam 20.12 ale raczej 19 włącznie.. Na to wygląda chociaż są nieliczne głosy że niby banki (a może niektóre banki?) nie będą naliczać odsetek nie od 1 do 30 a od raty do raty, co wg mnie jest mniej prawdopodobne i niewiele dla Ciebie zmienia. Czyli nadplata pod koniec listopada? Jeśli Pekao jest z tych, które wymagają odsetek od ostatniej raty
@masqu88 Czyli zamierzasz zlecić na 20 listopada czy 20 grudnia? Bo obawiam się że nawet 20 listopada te odsetki lipcowe nadal będą wisieć bo nie będzie wtedy raty :)
@vertical: nadpłacam po wk. Odsetki które naliczyło od 21.07 do 01.08 zapewne będą rozliczone w racie grudniowej która będzie pobrana 20.12. Więc TEORETYCZNIE rata grudniowa powinna się składać z odsetek za 21.07-01.08 oraz 02.12-20.12. + kapitał

Mam taką nadzieję że tak będzie :)
@masqu88 No to wg mnie, jeżeli nie zarobisz tą kasą więcej niż oprocentowanie tego kredytu, to będzie to niekorzystne, gdyż w miesiącach grudzień 2022 a potem luty, marzec, maj, czerwiec, sierpień i wrzesien będą naliczane odsetki od wyższego kapitału przez czekanie z nadpłatą. Bardziej opłacalne są nadpłaty w listopadzie 2022, a potem 4x pod koniec każdego miesiąca zawieszenia w 2023 roku.