Wpis z mikrobloga

Mirki - może ktoś zna jakiś sprytny sposób...
Rejestrator nvr Dahua, każdy z kanałów jakie rejestruje/wyświetla mam dostepne na zewnątrz po rtsp:// w postaci urla (przykład dla kanału 1):
rtsp://admin:password@192.168.1.197:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=0 (dla wyższej rozdzielczości)
rtsp://admin:password@192.168.1.197:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=1 (dla niższej, preview)
itd, działa dla channel=1 do channel=16 ok
ALE! w aplikacji mobilnej DMSS mogę zrobić taki hack, że wybieram jedną kamerkę z dowolnego kanalu, i na pozostałych 3 ekranach pustych pozycjach mam "+" - mogę kliknąć i dodać kolejne kanały do wyświetlania (tak by wyświetlać 4 z wybranych). I gdy pojawia się do wyboru nr kanału - jest na górze listy (oprócz nazw moich kanałow) jeszcze magiczne 0Channel-0 - jak to wybiorę - to wyświetla mi się w formie jednego Streamu ekran 4x4 - wszystkie kanały na raz, tak jakbym na ekranie lokalnym rejestratura włączył 4x4 i to streamował.

ALE JAK TO SAMO OBEJRZEĆ Z LINKA RTSP ??? (chcę sobie po VLC z kompa/tv zrobić) jak może wyglądać to rozszerzenie-link? (channel=0 - nie działa... 0channel-0 w linku - też nie działa)

Jakbym doszedł, jak to odpalić - i byłoby to w miarę standardowe - to chętnie bym odpalił rejestrację-z-rejestracji - mam np 4ch rejestrator AHD, z którego już po tcp/ip 4-kamerowy stream bym rejestrował na rejestratorze NVR cyfrowym ;)
#monitoring #cctv #ipcamera #dvr #nvr #dahua #hikvision
Pobierz hrumque - Mirki - może ktoś zna jakiś sprytny sposób... 
Rejestrator nvr Dahua, każd...
źródło: comment_1659509847jr8tltosbX8tajiX4WGtf4.jpg
  • 9
N+1, jak rejestrator 8 kanałowy to ?channel=9 powinien być strumień "ulep" z pozostałych, ale archiwizować to to nie widzę sensu.

Nie chodzi o archiwizacje, ale podgląd - po co ciągnąć hdmi/cudować "by zobaczyć co tam się dzieje" - jak można po prostu dodać linka do czegoś takiego do vlc na laucherze w androidTV ;)
@dktr: ale channel=17 (rejestrator jest 16kanałowy) nie działa...
ale channel=17 (rejestrator jest 16kanałowy) nie działa...


@hrumque: NIE WIEM, ale ja bym spróbował heksadecymalnie jeszcze, może by łyknął?

Czyli coś jak
rtsp://admin:password@192.168.1.197:554/cam/realmonitor?channel=0x11&subtype=1
albo
rtsp://admin:password@192.168.1.197:554/cam/realmonitor?channel=#11&subtype=1