Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy aparat.

Od około tygodnia okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można poczytać w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz polują na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych .

Z kolei zwolennicy ŚJ (tak, są wśród Mirków sekciarze) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat.
Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
Nie są. To instytucja prawna a nie wyznaniowa, zarejestrowana jako korporacja (spółka). W Polsce ustawowo pojęcie sekty nie istnieje ponieważ obowiązuje wolność wyznania. Jednak zarejestrowanym związkiem wyznaniowym ŚJ nie są.

Do tego dochodzi niielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się jechoworycerze mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".
Jak uargumentowalem wyżej - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną o mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo
Pobierz bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~2022 niekoloryzowane, bo mam kolorowy...
źródło: comment_1659516211kVd0riY0YwAq3X1zQBFTjG.jpg
  • 46
@bizonsky: @Frasad: co jest najlepsze, gdy wojna się zaczęła, od jakiegoś roku czy nawet więcej siedzieli w domach, nie głosili ani się nie spotykali na salach królestwa (brak zebrań=brak kosztów,a datki zbierają drogą elektroniczną).

Gdy wybuchła wojna, uznali że to idealny moment by błyszczeć wszędzie z tymi znakami JW. Wg świadków, główna i nadrzędną działalnością ich jest głoszenie.

To, że nie głosili a byli na każdym dworcu, reklamując się oraz
@mondrymiszcz: ja w ogóle mam wrażenie, że intensyfikują działania bo im się mocno pali dupa w PL. Co by nie mówić, największy przypływ wiernych zanotowali pewnie na przełomie lat 80/90 z racji na okres gwałtownych zmian społecznych i "zachodnie" pochodzenie. Z roku na rok mają coraz mniej ochrzczonych, liczba głosicieli spada, co wynika z ogólnej sekularyzacji społeczeństwa i dodatkowo z charakteru tych bzdur w postaci wykluczającego charakteru religii, idiotycznej dogmatyki i
@kidnice: dokładnie tak. Najwięcej "nowych" przyszło pewnie na przełomie 80/90. Mam ponad 30 lat a będąc wiele lat w organizacji,spotkałem może z 3 osoby, które nie zostały wychowane w świadkach.

Internet, strasznie częsty nacisk na datki (kiedyś na zebraniach mówili o tym taz do roku,od paru lat raz na miesiąc,dwa są przypomnienia żeby dawać hajs), wypływające brudy, które mimo że świadkowie chcą sobie tlumaczyc, coraz częściej jasno pokazują ukrywanie pedofilii. Jak
Ja tego nie napisałem ale chętnie się dowiem jakie jeszcze kłamstwa są w tym poście?


@mondrymiszcz: jeśli ktoś pisze wypracowanie, w którym zamieszcza kłamstwo (w sumie łatwe do sprawdzenia), na którym opiera inne swoje wywody, to w dziedzinach w których się nie znam, przyjmuję całość jego wypowiedzi za kłamstwo i manipulację. I tyle.

Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".

Nie są.
@Nieszkodnik: najczęstszym argumentem dotyczącym sekty świadków Jehowy jest ich ukrywana systemowo pedofilia, zabijanie dzieci poprzez zakazywanie transfuzji krwi, ostracyzm wobec ludzi, którzy odeszli (którzy często od dziecka tam byli, więc to dość normalne,że ktoś w wieku 20 lat zaczyna krytycznie myśleć i rozumieć schematy jakie panują w tej sekcie), zakazywanie studiów wyższych, szerzenie pogardy i nienawiści do innych religii oraz mniejszości seksualnych.

Jak dla mnie,mogliby być wpisani w jakiś najpoważniejszy rejestr,
najczęstszym argumentem dotyczącym sekty świadków Jehowy jest ich ukrywana systemowo pedofilia,


@mondrymiszcz: czyżby to była wspólną cecha sekt chrześcijańskich, w tym katolicyzmu, ofc?

Tak jak napisałem, w Ameryce są zarejestrowani jako korporacja, więc to nie jest tak, że oni się z tym kryją.


@mondrymiszcz: ba, katolicy mają własne państwo nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nieszkodnik: tak, dokładnie jak w kościele. Każdy system hierarchiczny otwiera drogę do naduzyc. A czy tylko to dotyczy sekt chrześcijańskich? Wątpię.

Najgłośniejsza sprawa, która wyszła do tej pory to 1006 przypadków niezgłoszonych przypadków w Australii. Dużo też w UK,USA. Na youtubie nawet jest przesłuchanie jednego z 8 papieży.

Jak ktoś chce to znajdzie mnóstwo artykułów o tym ile śj płacą za pozwy. Dlatego tak Cisna o kasę od paru lat (
@Nieszkodnik wypracowanie XD już tak nie dramatyzuj, to jest parę zdań na krzyż XDDDD

Masz rację, pomyliłem się, przeczytałem jeden artykuł mało uważnie, mój błąd, opiszę to odpowiednio w kolejnym wpisie, @mondrymiszcz zresztą dobrze to już sam wyjaśnił.

Ale jeżeli stwierdzasz, że na tym "kłamstwie" opieram wszystkie swoje pozostałe wywody, to manipulujesz moją wypowiedzią pod swoją narrację jak typowy jehowiec, ponieważ użyłem we wpisie co najmniej 4 różnych od siebie argumentów i
wypracowanie XD już tak nie dramatyzuj, to jest parę zdań na krzyż XDDDD


@bizonsky: a jak złapią cię za rękę, krzycz, że to nie twoja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jeżeli stwierdzasz, że na tym "kłamstwie" opieram wszystkie swoje pozostałe wywody


@bizonsky: nie. Stwierdzam, że ponieważ złapałem cię na kłamstwie, co potrafię udowodnić, to przyjmuję, że nie wierzę ci też w innych sprawach, na których się
no i dalej manipulujesz, wprost przyznałem się do błędu, nie myli się tylko ten co nic nie robi, a ty dalej ignorujesz 90% treści wpisu jakby nie istniała, bo akurat te 10% pasuje ci do wyznania XD


@bizonsky: no to już wiesz, że SJ jest oficjalną religią w Polsce? A znasz Konstytucję?

Art. 53. Zasada wolności sumienia

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Każdemu zapewnia
@Nieszkodnik a gdzie pisałem o takim zakazie? Co ten wywód ma do treści w moim wpisie :D

Znowu próbujesz nieudolnie manipulować ¯_(ツ)_/¯

To co robisz jest zwyczajnie żałosne XD

A jak próbujesz podciągnąć lamanie ustawy o reklamach w pasie ruchu drogowego pod "uzewnętrznianie" swojej religii to jesteś w błędzie, ponieważ jeżeli uzewnętrzniasz swoją religie niezgodnie z obowiązującym prawem to to prawo łamiesz. Co następne, zabijanie ludzi bez konsekwencji bo religia?:D

Dlatego nie