Wpis z mikrobloga

Cześć, jak na linuxie "przetunelować" udp na tcp a potem lub od razu z 127.0.0.1 na interfejs karty sieciowej. Odkopałem w szafie #gry ę #warcraft2 i o dziwo działa pod #dosbox (przysięgam na głowę putina jestem pewny że mam na to licencję gdzieś) a może ktoś chętny do multi?

#linux #debian
  • 29
a battle.net nie działa?


@Rad-X: nie mam pojęcia ostatni waz w war2 grałem jak nie miałem neta poza nullmodemem
PS: myślałem pojechać dosboxowym "ipx" em
#linux #debian

działająca pod najnowszymi windowsami, i tam jest napisane że Battle.net działa. Więc up to you


@Rad-X: Wiem mam tam konto i wydaje trochę $nawet więc i może war2 kupię (po raz drugi) ale naszła mnie nostalgia za nullmodem/ipx i jestem ciekaw jak to zgrać na linuxie
@noHuman: takie cuda to chyba tylko Wireguard lub inny OpenVPN


@TX2022: to linux więc cuda są wykonywalne, już próbowałem emulacji null-modem między dwoma odległymi komputerami połączonymi ssh
@noHuman: nie testowałem ipx,to jest po prostu najnowsza załatana wersja dostępna do której się przyznaje Blizzard


@Rad-X: Ale po prostu oficjalnie jest tylko na Windowsa jak będzie na DOS/Linux to dostaną moje $$. Oczywiście jeśli gra po "LANie" nie zostanie cichaczem usunięta bo w tedy będę piracił z czystym sumieniem ;P
@noHuman: tam są 2 binarki, jedna zooptymalizowana pod nowe kompy z podbitą rozdzielczością etc i oryginalna "battle net" która działa i tak w dosboxie ;)

ale nie mam teraz go zainstalowanego
masz 2 exeki w folderze instalacyjnym, jeden to Warcraft II BNE.exe a drugi Warcraft II BNEdx.exe, użyj pierwszego


@Rad-X: Jakim folderze instalacyjnym? mam tylko setupwarcraftii2.02v4(28734).exe