Wpis z mikrobloga

Jak źle tagi to sorki.
Mam 23 lata i strasznie niski testosteron wolny (9,78 pg/ml a norma 9,1-32,2) i na dobrym poziomie testo całkowity (680 ng/dl a norma 47-980). Estradiol, prolaktyna w normie, kortyzol znacznie poniżej normy.
Ktoś mi doradził zbadać SHBG bo może odpowiadać za tak niski testosteron wolny skoro testo całkowity ma dobry poziom.
Gdyby to shbg wyszło źle to co się wtedy na to stosuje? Albo może przyczyny szukać gdzieś indziej?
Ogólnie to od dłuższego czasu mam wrażenie, że brakuje mi chęci i energii na co dzień, czasem się robię śpiący w ciągu dnia, libido ujdzie ale szału nie ma. Badania hormonów robiłem w innym celu, ale jak zobaczyłem wyniki to zacząłem to łączyć, że może ten brak energii to nie jest normalna rzecz a wina zbyt niskiego testosteronu.
#mikrokoksy #sterydy #testosteron
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kerri: Na początek, zanim zaczniesz coś stosować, zalecam po prostu przyjrzeć się jaki tryb życia prowadzić. Aktywność fizyczna, sen, odpowiednia dieta, czynniki stresogenne, prócz badań hormonów - badania ogólne krwi oraz moczu.
@snickersfgh: @DopeLifter: @dred__dredi:
Morfologia krwi bardzo dobra.
Prolaktyna 11,7 (2,58-18,12)
Estradiol 33 pg/ml (11-44)
Kortyzol 1,78 (6,2-19,8)
Nic nie ćwiczę, ale troszke chodzenia na co dzień mam, aktualnie 0 stresu, jedzenie chyba ujdzie.

Pisałem wyżej, że brakuje mi często dobrego samopoczucia, pomimo wyspania się to zdarzają się drzemki w ciągu dnia ale staram się ich unikać, brak chęci do robienia czegoś itp.
Mam 23 lata w testosteron prawie poniżej
@DopeLifter: Tylko co ja mam z tym zrobić?
Jak byłem u lekarza rodzinnego to zapytałem o to przy okazji, to stwierdził że to nic wartego uwagi a kortyzol ciężko zmierzyć bo na za duże skoki.
@kerri: trzeba jeszcze sprawdzic sprzezenie zwrotne, tj lh fsh z testost i estradiolem progesteronem oraz acth z kortyzolem i aldosteronem
twoj kortyzol jest niski-byc moze acth jest niskie-tzn jest problem z przysadką
twoj test jest niski-byc mozhe lh i fsh jest niskie-tzn jest problem z przysadką
jezeli wyniki hormonow przysadkowych beda niskie to wtedy co najmniuej mri glowy a byc moze i przysadki(wtedy sie niestety stosuje kontrast, w ue ten kontrast-gadolinium-jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kerri: Ciężko mi powiedzieć, bo naprawdę nie ma złotego środka. Jest mnóstwo zmiennych, które wchodzą ze sobą w korelację. Jeśli chodzi o wykop, to w takiej kwestii uderzałbym do @Kasahara
Śmieciowe zarcie, zaburzony rytm dobowy, przewlekły stres, praca 3 zmianowa, jesli cos z tego brzmi znajoma to od tego zacząłbym swoja przygode z poprawieniem samopoczucia