Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@fiziaa, @TaZa i platyna, czyli osoba stojąca za całkiem świeżą #afera na #wykop pisze, że ma plan udzielać seminariów czy też wykładów na temat #autyzm, #zespolaspergera w ramach akcji Nic o Nas Bez Nas. Więcej informacji jest dostępnych na stronie https://autisticadvocacy.org/2021/07/autism-research-nothing-about-us-without-us/.

Znając bohaterkę afery nie wiadomo oczywiście czy sami organizatorzy akcji wiedzą o jej planach, czy może raczej fiziaa zapyta o możliwość dołączenia i w razie odmowy udostępni jakieś screeny xDDD niemniej jednak podrzucam link - na wszelki wypadek.

Ja sama jestem zdiagnozowanym autystykiem. Zdaję siebie sprawę z tego, że dla wielu z wykopków ta afera może być pierwszym (świadomym) kontaktem z osobą autystyczną (lub rzekomo autystyczną) a w związku z tym będzie rzutować na odbiór autystów w przyszłości. I absolutnie nie zgadzam się z tym, że osoba tak manipulująca, paranoiczna, agresywna będzie rzutować na nasze środowisko. Jej zachowanie w niewielkim stopniu, o ile w ogóle, wynika z autyzmu.

Dlatego jeśli sami jesteście zdiagnozowani lub podejrzewacie u siebie autyzm, macie bliskich z autyzmem, albo po prostu leży wam na sercu ten temat, napiszcie proszę wiadomość do organizatorów akcji. Niech wiedzą że fiziaa nie jest reprezentantką osób z autyzmem.

#psychologia #psychiatria #fiziaa #fiziaacontent #taza #platyna
mala_rybka - @fiziaa, @TaZa i platyna, czyli osoba stojąca za całkiem świeżą #afera n...

źródło: comment_16595446589WlVbuFgh155hhiPzH5lRa.jpg

Pobierz
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@IntoApocalypse: niewykluczone że na wykopie mamy nadreprezentację autystów, niedawno można było tutaj przeczytać artykuł sugerujący że część przegrywów rekrutuje się z tego grona. Słaby przykład na udowodnienie, że nie jesteśmy wariatami (ʘʘ), ale mimo wszystko - to nie znaczy, że osoby bardzo głęboko zaburzone mają być naszymi reprezentantami. Wśród osób z autyzmem są i osoby z głębokim upośledzeniem intelektualnym, i take z IQ wyższym niż przeciętna, i
co druga osoba samozwańczo się diagnozuje


@IntoApocalypse: Skoro nawet przeciętny psychiatra nie wie co autyzm, to co ludziki mogą i tak dobrze, że jest ten aspie quiz, dziękować jego twórcom.
ehh platynę nawet pamiętam trochę piękne czasy );
ale skąd teraz nagle wiadomo że to ta sama osoba xd
mam na myśli jakieś inne uzasadnienie niż sam fakt że modki tak napisały (na czym one się oparły?)

@dioxyna:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@BayzedMan: autyzm nie oznacza, że nie można się wypowiadać trzeźwo. A cała fiziaa okazała się jednym, wielkim kłamstwem - w rzeczywistości jest awanturującą się dziewczyną z jakimiś (niezidentyfikowanymi) zaburzeniami, która nawet nie skończyła doktoratu i od kilku dni szkaluje autystycznego samoorzecznika za to, że ten nie udostępnił jej wpisu.

Obczaj sobie:
https://www.wykop.pl/link/6760387 i https://www.facebook.com/tazautyzmem

@Chodtok: fiziaa i TaZA to multikonta, na Facebooku TaZA nie przelogowała się z prywatnego konta i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BayzedMan: zainteresowanie wpisem jest raczej mizerne, więc nie wiem czy jest sens spędzania czasu na klejeniu różnych faktów i screenów tak, żeby wpis był rzeczowy, skoro i tak pewnie przejdzie bez większego echa ( ͡º ͜ʖ͡º).

Ale kurde ZMROZIŁA mnie informacja, że taka osoba może dawać jakiekolwiek wykłady i mówić w imieniu osób z autyzmem. Osobiście wątpię czy ona rzeczywiście ma autyzm, ale mogę nie mieć
@CM711: znalazłam taką zbiórkę, ale ta jest organizowana przez kogoś innego - osobę realnie zatrudnioną w przeszłości w UAM i prawdopodobnie asystentkę / koleżankę głównej bohaterki tej afery. To jest zresztą kolejne połączenie między Zuzanną, Fizią, Platyną a TaZa - wszystkie te osoby są związane z UAM, dodatkowo no cóż - wszystkie one chwalą się badaniami związanymi z onkologią (za wyjątkiem asystentki ofc, która za to broni TaZa na FB)
mala_rybka - @CM711: znalazłam taką zbiórkę, ale ta jest organizowana przez kogoś inn...

źródło: comment_1659556744fK23o9w68smDPI33pFCyKC.jpg

Pobierz