Wpis z mikrobloga

  • 0
Mircy, od rana zacząłem coś ala keto, w ciągu dnia zjadłem z 60-70 węgli, ostatnie węgle w większych ilosciach wczoraj o 22. Czy to normalne że się #!$%@? czuje? Dosłownie kręci mi się tak we łbie aż mnie znosi na lewo jak idę i jest mi niedobrze. Żona razem ze mną próbuje diety i ją boli brzuch + też jej słabo.

Nie wiem czy to przez dużo tłuszczu i brak węgli czy przyczyna leży w czymś innym. Jeżeli to przez brak węgli, ile taki stan u Was trwał?
Czuje się jak po wyjściu z autobusu(mam chorobę lokomocyjną) albo na kacu.

#keto #dieta
  • 18
  • Odpowiedz
@m76859: Ja po odstawieniu węgli czułem się tragicznie przez około tydzień. Od bólu brzucha, klatki piersiowej po jakieś migreny i zawroty głowy. Po tygodniu samopoczucie wróciło do normy a nawet się polepszyło względem tego co było przedtem
  • Odpowiedz
@m76859: żreć sam tłuszcz, to jak można czuć się dobrze, ja mam mdłości przy kilku łyżkach śmietany kremówki, a co dopiero dieta z prawie samego tłuszczu
  • Odpowiedz
@Dumpster: Trzeba natomiast podkreślić, że nie zaobserwowano korzyści stosowania diet niskowęglowodanowych – w porównaniu z dietami ubogoenergetycznych – w efektywnej redukcji masy ciała.

Podkreślić należy, że diety ketogenicznej nie wolno wprowadzać we własnym zakresie – wymaga to kontroli neurologa i dietetyka. Ponadto przed zakwalifikowaniem chorego do takiej diety należy wykonać badania w celu wykluczenia przeciwwskazań do jej stosowania oraz oceny stanu wyjściowego pacjenta. Przed wprowadzeniem diety ketogennej zaleca się także kilkudniową
  • Odpowiedz
@KollA: strasznie dziwne te argumenty, ale patrząc na źródło to w sumie czego ja się spodziewałam ¯\_(ツ)_/¯

Wiesz z czego wzięły się choroby cywilizacyjne? One są dietozależne i jakby to powiedzieć, większość ludzi akurat jest na pełnym przeciwieństwie keto, wiesz o tym, prawda? To połącz kropki.

To nie jest tak że keto jest dietą dla każdego i jedyną słuszną drogą i jak nie jesteś na keto toś ciul i umrzesz.
Można
  • Odpowiedz
Wiesz z czego wzięły się choroby cywilizacyjne? One są dietozależne i jakby to powiedzieć, większość ludzi akurat jest na pełnym przeciwieństwie keto, wiesz o tym, prawda? To połącz kropki.


@matra: Choroby cywilizacyjne biorą się z wielu elementów, od lat o tym piszę. Wpływ na otyłość będzie mieć głównie ubogość diety, czyli jedzenie ciągle tylko chleba (czy podobnych produktów, makaronu itp.), a braki w warzywach i owocach (wiele z nich właśnie powinna
  • Odpowiedz
@KollA: > ale nie poniżej granicy, kiedy to będzie powodowało zmniejszenie energii dla organizmu, bo tym jest zbyt szybkie chudnięcie.

to przebiega w każdym modelu żywieniowym - kwestia indywidualnych wyborów. Na keto można się głodzić i na bułach można się głodzić. Niemniej jeśli przyjmujesz za główne źródło coś co ma 9kcal na 1g a 4kcal, to chyba sam rozumiesz że ciężko to nazwać głodzeniem się.

(stały pokarm wymaga nie rozcieńczania istotnego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m76859: "Rozumiem sens rozsądnego ograniczania spożycia węglowodanów, ale nie poniżej granicy, kiedy to będzie powodowało zmniejszenie energii dla organizmu"

Właśnie nie rozumiesz nic. Na tym polega ketoza że energii nie jest za mało.
  • Odpowiedz