Wpis z mikrobloga

Hej wykryto u mnie Przewlekte zanikowe zapalenie żołądka małego stopnia z metaplazja jelitowa. Wskaznik zaniku 1. Czy dobrze to rozumiem ze zapalenia rozróżniamy na dwa rodzaje, aktywne i zanikowe, z czego zanikowe to oznacza poprawę? Wskaźnik zaniku 1 to znaczy ze dobrze czy źle? Mógłby ktoś doradzić? Dlaczego nie ma na wyniku stopnia zaawansowania metaplazji jelitowej? #medycyna #refluks #zgaga #zdrowie
  • 15
@Wjolka: Chociażby wyjaśnienie podstawowych pojęć, a co może zrobić specjalista? Przepisywać w kółko leki na chybił trafił aż coś zadziała i może raz do roku badać gastro. Żeby chociaż któryś z lekarzy powiedział skąd to się bierze i czego unikać w życiu aby tego nie było
@Undying ?? Na chybił trafił? Myślałam że to kwestia wytycznych.
A gastroskopię będziesz miał zlecona tak często jak należy celem kontroli wg wytycznych.

Nie wiem czy istnieją rzeczy których możesz unikać jak to np. kwestia osobnicza. Ale to pytanie możesz zadać specjaliście do którego skierowanie dostałeś.
@Mocarz888: Byłem dziś u specjalisty. Powiedziano mi ze na moje dolegliwości ipp brać co drugi dzień a po dwóch tygodniach spróbować odstawić. Generalnie kazano mi znaleźć w diecie powody problemów i się ich pozbyć na stałe.
@Undying: Jak jest zapalenie zoladka, to jest tam taki wrzód i zeby go zagoić to bierze sie ipp, zeby nie było w ogole w zoladku kwasu solnego, ktory by to podraznial, wiec sie bierze codziennie zazwyczaj 2x 20mg 2 miech i zejscie miesiac 1x 20 mg. Przynajmniej ja tak mam i inne osoby też
@Undying: około 50 dzien juz jest, czyli prawie 2 miech, objawy mam/miałem po jedzeniu mnie ssało w brzuchu i mdłosci. Jak zjadlem ostatnio batonika to znowu sie zaczeło xd na 2 dni i tak przechodzi, wiec tera cisne z dieta, a jak skoncze to zrobie gastroskopie co i jak. A najgorsze objawy to jak zjadłem syf, to kolejne dni mialem takie mdłosci, jakbym miał wymiotować cały czas. A u cb jakie