Wpis z mikrobloga

Wstęp.
Podczas chwil odpoczynku (mea culpa maxima!) w trakcie Krucjaty do Gietrzwałdu wiele myślałem o Janosiku. Ile ten Czcigodny wycierpiał, podobnie jak Kapłan Ksiądz Woźnicki za Mszę Świętą Wszechczasów! Kontemplując miarowy krok Pielgrzymów w głowie miałem nieustannie ostatni odcinek serialu, który zapamiętałem z okresu dzieciństwa! Jak wiele łączy Dumnego Przedsoborowego Harnasia (wiem co macie namyśli bezbożne opoje!) z Kapłanem Ks. Woźniackim! Podniesiony na duchu postanowiłem przedstawić Wam Czcigodni Swoje Rozważania.
Co mnie urzekło i duchowo wzmocniło w ostatnim odcinku serialu przygodowego?
Msza Święta Trydencka, para młodych górali, Kapłan ubrany w biret i sutannę! Ślub był potajemny, więc nie było sensu i czasu bawić się w manipularze i kapy. No i brak tej mensy-stołu do lanczyku Pawła VI na środku świątyni! Nastawa ołtarzowa późnogotycka, Ofiara spełniana ad orientem, a przynajmniej nie versus populum!
Dokonajmy analizy kadrów świadczących o tym, że Janosik – Polak prawdziwy (a nie żaden Słowak jakby chciały środowiska liberalno-lewicowo-posoborowe) poniósł Ofiarę za Mszę Świętą Trydencką.
#wroniecka9
  • 5
@Feldkurat_Cypuchowski: Janosik jako Prawdziwy Przedsoborowy Syn Kościoła dba o odpowiedni ubiór wchodząc na teren Świątyni, czy też Kaplicy-Celi – zdejmuje nakrycie głowy. Szanuje w ten sposób Księdza Kapłana, a także progi w które wstępuje. Szanuje progi, szanuje Kapłana, spełnia zasady etykiety zamieszczone na stronie Księdza Woźnickiego! Czy Ty swym ubiorem i wyglądem godzien jesteś nawiedzić Kaplicę-Celę?
Pobierz
źródło: comment_16596066391lxvg4Qx8mTkl6dXHaYilu.jpg
@Feldkurat_Cypuchowski: Męki Stacja 1
Wkraczając do świątyni zauważyć można brak posoborowego wyposażenia typowego dla posoborowych herezji! Żadnej mensy w przednich częściach prezbiterium! Krzyż na ołtarzu (za plecami Księdza Kapłana), palą się świece. Putto po lewej stronie Księdza Kapłana sugeruje obecność Tabernakulum na Ołtarzu. Janosik wraz ze swą Niewiastą ubrani odświętnie – przedsoborowo, po góralsku. Brakuje jedynie mantylki lub chusty na głowie niewieściej! Czy kolana zakryte – trudno ocenić, ale to dobra
Pobierz
źródło: comment_1659606722juMKvIDnsGRDhfylwI9Fks.jpg
@Feldkurat_Cypuchowski: Całość rozważań jest już przygotowana (osiem Męki Stacyj), na dziś jeszcze dla Czcigodnych ubogacenia:
Męki Stacja 2
Liturgia Ad Orientem! Nie twarzą kapłańską do hołoty. Pan Ksiądz to taki Pan Jezus na tym łez padole! I nie per Ty do Kapłana. W tym geście zawarte jest to, o co walczył męczeńsko Janosik, jak i teraz Ksiądz Woźnicki! Czy zwracasz uwagę zatwardziałym posoborowcom, że źle się modlą wykazując pogardę dla Owieczek?
Pobierz
źródło: comment_1659606838foDHdh2RqqGm7nCN4sqRAv.jpg
@Feldkurat_Cypuchowski: Kontynuując i dzieląc się z Wami Czcigodni swoje rozważania gietrzwałdzkie podzielę się z Wami kolejnymi Męki Janosika Stacjami:
Męki Stacja 3 – Posoborowe pomioty Belzebuba zawezwały policyjne pomioty, które pewnie do Księdza Kapłana powiedzą na Ty. Najłatwiej wzywać Policję! Judasze i Faryzeusze! Najpierw Prawo Boże, później doczesne i ziemskie! Spójrz na te lubieżnością i żądzą prześladowania gęby naznaczone. Czy donosisz na żołdactwo policyjne i faryzejskie kiedy Kapłan odprawia Mszę Świętą
Pobierz
źródło: comment_1659685463C4rakwOyqwFq95cIYjwwdB.jpg
@Feldkurat_Cypuchowski: Męki Stacja 4 - Janosik i Czcigodni przez posoborowe pachołki pojmani. Janosik próbuje jeszcze coś powiedzieć w myślach szukając odpowiedniego cytatu z „Katechizmu” ks. Spirago! Ale brutalna przemoc siepaczy, postfigurą której będą najścia żołdaków na Woroniecką 9 wprowadza Polaka Przedsoborowego jedynie w stan spokoju jaki towarzyszy męczennikom. Nie dadzą duchy zacofane i pogrążone w bezbożności wskazać ścieżki poprawy! A Janosik – nawet łzy nie uroni. Czy Ty piersią osłonisz Kapłana
Pobierz
źródło: comment_1659685549uk7BNBYuMbOjAsjH2y2myl.jpg