Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto mógłby mi doradzić w sprawie zakupu roweru? Chciałbym się trochę więcej ruszać i mieć jakiś sensowny rower żeby pojechać do sklepu , na jakaś wycieczkę itp. Chodzi mi coś co będę zadowolony i posłuży mi pewnie do końca życia. Bo ostatni rower jaki miałem to ten z komuni( swoją droga na upartego jeszcze działa) jest mega dużo firm , producentów a nie chce iść do sklepu żeby ktoś mi wcisnął jakiś chiński bubel.

Szukam czegoś tak myśle ze do max 2000 zł oczywiście jeśli warto to mogę dopłacić.
Mogę tez poczekać jeśli np trzeba by czekać bo jest coś mniej dostępne.

A może ktoś poleca jakieś forum gdzie znajdę potrzebne mi informacje?
#rowery #rower
  • 26
  • Odpowiedz
@Wykastro: nie kupuj roweru na całe życie. Rower jest na teraz, dlatego kup wygodny w zasięgu Twojego wakacyjnego budżetu. Najlepiej idź do sklepu rowerowego gdzie można protestować, przejechać się. Spędzisz tam parę godzin, obsługa Ci coś doradzi, zastanowisz się na spokojnie w domu.

Nie musisz wiedzieć co to znaczy cross albo rower trekkingowy, po prostu wpisz to w google i zobacz jakie rowery i ceny się wyświetlą.

Rama musi być dopasowana
  • Odpowiedz
  • 1
@k3lt: Dzięki sprawdzę sobie.
@MilionoweMultikonto: Z tym na całe życie to bym sarkazm xd bo ostatni rower mam z komuni a to było koło 20 lat temu xd

Właśnie się boje, ze jak pójdę to mi ktoś doradzi taki, jaki zalega np na magazynie albo ktoś oddał bo mu się nie podoba a potem będzie mi wie coś tylko psuć, jak nie biegi to pedały albo hamulce wiesz o co
  • Odpowiedz
@Wykastro: np. możesz chcieć mieć sztywny widelec, a nie amortyzator, żeby mieć sztywniejszy rower, albo hydrauliczne hamulce, albo jakiś konkretny osprzęt, ale jak się na tym nie znasz i nie wiesz, to po prostu bierz te w miarę podstawowe, najtańsze rowery znanych marek, zwykle one są dobrze poustawiane pod takich jak Ty, da się na nich komfortowo jeździć i nie powinny sprawiać problemów
  • Odpowiedz
@Wykastro: Na ten moment nie znajdziesz bardziej opłacalnego rowera nawet za 2700, może Lazaro Quantum V4 troszkę lepsze manetki, hamulce, korba ale nie na tyle lepsze żeby usprawiedliwiało to dopłacanie 1000 zł. względem tego Seriousa.
  • Odpowiedz
@Wykastro: jedna ważna kwestia to wyposażenie, w stylu błotniki, światełka, bagażnik czy jakieś koszyki, niektóre rowery mają od razu, niektóre musiałabyś sobie sama dokupić i zamontować jeśli Ci na tym zależy
Więc na tym się zastanów czy potrzebujesz
  • Odpowiedz
@Wykastro: Jeśli zależy ci na dobrym amortyzatorze to przemyśl Riverside 920 na powietrznej sprężynie, jest też dość lekki jak na crosa, 3199 zł. ale masz na miejscu z bardzo dobrą gwarancją Deca.
  • Odpowiedz