Wpis z mikrobloga

Zwróciłem uwagę mojej babci, która już zaczeła indoktrynować moją córkę.


@MirkobIog: W przypadku przykładu OP to nie musiała byc indoktrynacja. Wystarczy, że dzieciak zapytał babci ile ma lat i odpowiedziała "jak Bóg da..." bo w sumie już jej bliżej niż dalej, a dzieciakowi się spodobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wigilia to oczekiwanie na święto Narodzenia Pańskiego a nie spotkanie towarzyskie przy pierogach i barszczu. To jest święto katolickie. Jeśli ktoś nie wierzy w Boga to po ma na siłę w tym uczestniczyć? Tradycją jest czytanie Ewangelii i wspólne śpiewanie kolęd. Niewierzący nie mają tu czego szukać.


@bitcoholic: Dlatego właśnie obchodzę Yule od jakiegoś czasu ¯\_(ツ)_/¯
Ten sam czas, a nie czuję się hipokrytą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DIO_: mam podobnie. Nie życzę nikomu 'Wesołych świąt' tylko 'Wesołej przerwy na czas z bliskimi'. A Wiligia jest, no cóż, zwykłą kolacją.

  • Odpowiedz
@bitcoholic: #!$%@? „wychowanie dziecka w wierze” ty widzisz co ty piszesz? Wiara jest rzeczą, do której człowiek powinien dojrzeć i samemu ją przyjąć. „Wychowanie dziecka w wierze” to jest właśnie typowe zaściankowe myślenie polactwa. A potem, ktoś z rodziny wyłamuje sie z tej #!$%@? sekty i wszyscy dookoła „nie tak cie wychowaliśmy” XD, tak jakby kwestia wiary miała cokolwiek do wychowania. Jedyne co pamiętam, z chodzenia do tego chlewu (k0ści0ła) to
  • Odpowiedz
@nicalibres: Bardzo dobrze powiedział, Bóg dla nas ludzi powinien być najważniejszy i powinniśmy mieć świadomość, że jest wszechmocny, z pokorą to zaakceptować i dążyć do doskonałości duchowej, aby być godnymi życia wiecznego z naszym wspaniałym Stwórcą.
  • Odpowiedz
@MirkobIog a po co obchodzicie wigilię jak nie wierzycie w Boga? Świętujecie dzień przed urodzinami jakiegoś randoma który nie wiadomo czy wogole istniał 2000 lat temu, śmiech na sali.
  • Odpowiedz
  • 2
miłosierdzie polega m.in. na upominaniu grzeszników i głoszeniu Ewangelii niewierzącym i zagubionym.

@bitcoholic bait jak nic ale odpiszę: w dupę sobie wdadz takie miłosierdzie, nikt cię o nie nie prosił
  • Odpowiedz