Wpis z mikrobloga

Mircy pomóżcie proszę!
#epapierosy #!$%@?ąc od parametrów konkretnego modelu, wartości średnie/typowe dla modelu za około 100 zł:
1. Ile trwa ładowanie liquidu e-papierosa? To jest wlać liquid do zbiornika czy coś jeszcze?
2. Jak długo mogę palić po jednym załadunku? Ile minut palenia daje mi jeden kupiony liquid?
3. Jakieś modele szczególnie godne polecenia w tym budżecie? Linki sklepów mile widzialne ( ͡º ͜ʖ͡º)

#epapieros #kiciochpyta #palenie #wapowanie #epapierosy
  • 24
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@you-like-this-user: Wsadzisz w dziurkę liquid, wyciskasz, wyjmujesz. Powinno starczyć na cały dzień. 1 liquid to jakieś 3 dni palenia. Zależy ile palisz. Kup Voopoo Vinci Q. Najlepszy, tani, mały, lekki. Praktycznie każdy sklep go ma.
  • Odpowiedz
@you-like-this-user:

Ile trwa ładowanie liquidu e-papierosa? To jest wlać liquid do zbiornika czy coś jeszcze?


Tyle ile zajmie ci wyciśnięcie 2ml z 10ml butelki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak długo mogę palić po jednym załadunku? Ile minut palenia daje mi jeden kupiony liquid?


Zakładając iż palisz niczym smok wawelski to jedno zalanie wystarczy ci na 1 dzień, jedna butelka 10ml na 5 dni.
(No chyba że palisz jeszcze
  • Odpowiedz
@you-like-this-user:
1. Zależy od tego jak się wlewa, jeśli ma przesuwane wieczko ze slotem do zbiornika to może ci to zająć dosłownie 20 sekund, ale w niektórych przypadkach (w każdym razie dawniej) trzeba było odkręcać wieczko i zalewać bezpośrednio.

2. Zależy od mocy olejku, mocy e-papierosa i apetytu na nikotynę.

3. W dawnej epoce popularne były IJust'y, ale miały sporo wad, jak się orientuję to prostego patyczaka typu Vape pen możesz
  • Odpowiedz
@Kashankovsky: Pody to nie czajnik tylko czajniczek, nie wypala to tyle liquidu co smok, a co do mnie to wsumie nie jestem wstanie powiedzieć ci ile pali bo wlewam tyle ile chce( ͡° ͜ʖ ͡°) A setup to valhalla rda 28mm + grus
  • Odpowiedz
@you-like-this-user: @KosmicznyPaczek:

Ogólnie pody dla początkujących są dobrą opcją, jednakże ja nie nie byłem fanem przez małe wloty powietrza.

Zgadzam się z KosmicznymPączkiem, miałem ze dwa smoki w swojej karierze i oba kiepskiej jakości, jeden się spalił po dosłownie tygodniu użytkowania (jakiś boxik), drugiego też się szybko pozbyłem.

Ogólnie dobrze by było jakbyś się przeszedł może do jakiegoś vapeshopu, sprzedawcy zwykle znają się na rzeczy, napewno byłoby lepiej dopytać albo
  • Odpowiedz
@Thome: @KosmicznyPaczek: dziękuję Kochani. Ja właśnie leżę z nogą w stabilizatorze i muszę mało chodzić, raczej po mieszkaniu tylko. właśnie dlatego się zainteresowałem alternatywą do palenia. W jednym vape shop nawet byłem jeszcze przed szpitalem, ale sprzedawczyni chyba tam była taka z przypadku. nic nie potrafiła lub nie bardzo chciała powiedzieć... Może sobie przez internet coś zamówię. Tym bardziej jestem wdzięczny za wasze sugestie ()
  • Odpowiedz
@you-like-this-user:

Ja tam bardzo dobrze wspominam szczególnie dwa sprzęty:
Vape Pena o którym wspominałem, oraz vaptio P1. Może nie mają mocnych grzałek, ale przyjemne w użyciu są, fajnie się z nich korzysta i są solidne w dotyku (szczególnie vaptio).

Ewentualnie możesz spróbować czegoś bardziej "staroświeckiego" - fajkę z tytoniem aromatycznym (takim który nieco bardziej nadaje się do palenia w domu) albo jeśli chodzi o najbardziej podobny do zwykłych papierosów sposób -
  • Odpowiedz
Zdrowia życzę (o ile wogóle można w wątku o papierosach ( ͡° ͜ʖ ͡°))

@Thome: Nikotyna ma właściwości przeciwbólowe, to teraz dla mnie baaaardzo cenne...
I dziękuję!

@KosmicznyPaczek: @Thome: Widzę różne premiksy, kocentraty, aromaty etc. ale zasadniczo mogę sobie po prostu wlać np. https://cloudshop.pl/duo/75313-pduo10mltruskzieljabl06-5907741561812.html czy inny liquid i tyle, zgadza się? Bo chyba załadunek etc. będzie w instrukcji opisany...
  • Odpowiedz
@you-like-this-user: Ogólnie musisz uważać na kilka spraw przy kupowaniu olejków na necie, pierwsza sprawa to zawartość nikotyny.

W linku który wkleiłeś zawartość wynosi 6mg, czyli jak dobrze pamiętam ~2 razy więcej niż papieros (czyli 1 "buch" epapierosa równać się będzie dwóm "buchom" ze zwykłego papierosa).

Drugie - musisz popatrzeć na to czy kupujesz liquid, czy bazę, generalnie bazy wychodzą taniej, ale nie mają smaku ani nikotyny, i są przeznaczone do wytwarzania
  • Odpowiedz
@you-like-this-user: Faktycznie artykuł pokazuje inaczej, jednak zwykle palenie 18 w epapierosie robiło mnie "bardziej" niż zwykły papieros, ale tak jak mówię, kwestia pewnie tego, że gorzej skontrolować ilość przyjętej nikotyny z epapierosa, bo tam jest to tylko kolejne zaciągnięcie, a jednak po spaleniu papierosa mamy pewność że wypaliliśmy dokładnie 1 papierosa.

Generalnie dawniej palenie epapierosa było dużo bardziej opłacalne (szczególnie jeśli własnoręcznie robiło się olejki), jednak teraz weszły nowe podatki, i
  • Odpowiedz
@Thome: @KosmicznyPaczek: A więc budżet na moje pierwsze tego typu urządzenie przekroczyłem, ale w VooPoo Drag Q - Carbon Fiber zakochałem się od pierwszego wejrzenia ()
So far so good, urządzenie bardzo fajne i wygodne; jeszcze raz dziękuję Mircy!

W sumie małe pytanie dodatkowo: jak się liquid kończy w zbiorniczku, to chyba lepiej dolać (nawet mieszając końcówkę poprzedniego liquidu z nowym) niż grzać
you-like-this-user - @Thome: @KosmicznyPaczek: A więc budżet na moje pierwsze tego ty...

źródło: comment_1660460939L7toVSExxme754iR5Xp6bz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz