Wpis z mikrobloga

ktoś coś jakieś porady do #rust ? do tej pory nabiłem 21 godzin i jedyne co udało mi sie osiągnąć to kwadratowa baza z drzwiami i jedną skrzynką, przez resztę czasu albo zabijali mnie z combat bowa na jeden strzał albo z włóczni w plecy...
szukałem w internecie porad do tego jak zacząć i ludzie polecali albo zbieranie scrapa i za niego kupienie broni i narzędzi (zanim dochodziłem do outposta byłem już martwy 10 razy), albo zbieranie materiałów i budowa prostej bazy (to też nie wyszło bo albo nie znajdowałem wystarczająco szybko, albo inni gracze znajdowali mnie)

możecie przy okazji polecić jakieś serwery do gry solo, powinienem grać na tych mniej zaludnionych (do 50 graczy) czy od razu na przepełnionych officialach żeby sie jak najwięcej i jak najszybciej nauczyć?
Kilka osób polecało mi zaczynać na serwerach x5 z niewielką ilością graczy by opanować podstawy, ale czy to na pewno taki dobry pomysł?

z góry dziękuje za wszelkie porady (ʘʘ)
  • 12
@FajnyQmpelPL: Nie graj na serwerach z 50 graczami bo się nie nauczysz zbyt szybko, jeżeli chodzi o serwery to ostatnio ktoś o to pytał https://www.wykop.pl/wpis/67004653/gry-poleci-ktos-jakis-serwer-na-poczatek-przygody-/

Osobiście nie polecam serwerów 5x bo subiektywnie przyciąga to patologie, te serwery kojarzą mi się z patusami którzy grają po 16 godzin dziennie w grupach po 20 osób i tłuką wszysko jak leci.

Opiszę ci w skrócie co należy robić jak grasz samemu, resztę ogarniesz w
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: @FajnyQmpelPL: W mojej ocenie to bez sensu z dwóch powodów. Słowem wstępu; małe monumenty pełnią świetną funkcję uzupełniającą tj. warto wybudować się blisko dużego monumentu oraz w średniej odległości od małego po to by w razie gdybyśmy poszli na duży monument i okazałoby się, że jest zlootowany albo toczą się tam wojny gangów zergów to można wybrać się na mały i zgarnąć nie tak zły loot. Małe monumenty mają
@Hakunamatata57: może troche głupie pytanie: czym są te duże i małe monumenty? XD i przy okazji jak tak właściwie rozpoznać "outpost"?, z reguły jak sie chce tam dostać ide w miejsce gdzie jest dużo ikonek sklepu i licze na to że to to
@FajnyQmpelPL: dobra generalnie najprostszym sposobem dołącz do kogoś kto ma jakiekolwiek godziny i cie pociągnie za sobą z jakieś grupki fb albo discorda rustowego, ale jeśli nie chcesz grać z kimś to nie ogarniczaj sie do serwerów typu solo bo równie dobrze możesz grać z ogarniczeniami max 3 nie każdy na tym serwerze biega w 3 osoby to eliminuje problem zergów i jakichś podatków jak tu kolega wyżej pisze. Tylko nie
@FajnyQmpelPL: Wiem że temat bym miesiąc temu ale co tam, Ja właśnie pobrałem rusta wczoraj i naprawde dobra gra, jeszcze nie ogarniam wszystkiego ale dobrze jest. Jeśli nadal grasz i masz ochote możemy sobie pograć na chillu. :>