Wpis z mikrobloga

Pamiętacie taki #rap zespół Trzeci Wymiar? To ci, co nawinęli "Dla mnie masz stajla" albo "Skamieniali" lub "Zapomnij o tym" (ten refren a teraz śpij, teraz śpij, i zapomnij o tym co widziałeś co słyszałeś co przeżyłeś dziś, pomyśl że to sen, że to wcale nie stało się, tak będzie lepiej, śpij).

Jeśli ktoś ich nie śledził to ogólnie coś złego się zadziało w latach 2016-2019. Sam zajarałem się nimi dopiero jakoś w latach 2015/2016 więc nie zdążyłem iść na żaden koncert, nie grali w moim województwie nawet bo to ekipa ze Zdolnego Śląska.
Posłuchajcie teraz XD
Główni raperzy w tym squadzie to Szad (długi nos, niski i krępy, stalowy głos), Pork (łysy brodacz o przepalonym, suchym wokalu) no i Nullo (wygląda jak ten rudy brodacz z Gry o Tron, niski i głośny zryty wokal, typ mięśniaka).

Trzeci Wymiar wydał łącznie 4 albumy: 4 pory rapu (ten ich pierwszy), rappopowy ale kanoniczny dla polskiej klasyki. Potem był "Inni niż wszyscy" bardzo polecam osobiście, mam na płycie, jedna z droższych CD jakie kupiłem (bo to po ich upadku już), "Złodzieje czasu", "Dolina Klaunoow" no i wypuszczony w 2015 - ostatni - "Odmienny Stan Świadomości". Wszystkie albumy bardzo dobre, tak samo z resztą jak ich solowe płyty:
-Nullo: SPG Dystrykt, rok 2012, Nullizmatyka (jako rap-rockowy zespół z kapelą) - Live Session - 2018, Antyviral (z Filipkiem) 2022
-Pork: Psychoterapy, rok 2013, 93 mln mil od słońca (2019) oraz Postapocalypto (także 2019)
-Szad: 21 Gramów, rok 2011, I niech szukają mnie kule (2013) [imo najlepsza płyta w polskim boombap rapie], Człowiek Duch - 2016.

Obserwuję losy każdego z nich i no ciężko mi coś orzec, jestem ciekaw waszego zdania.
Zacznijmy od Szada. Szad w 2015/2016 odłączył się od grupy, ostro wyciągając jakiś syf między nimi do publiki. A że się ogólnie wcale nie lubią, a że to nie było to, że oni kupują wyświetlenia, że to nie jest prawdziwe, że ojciec Porka był w SB (XD), że nie zgadzają się numery zamówień na ich płytach, sugerujące, że masa ludzi to kupuje... Ci dwaj z kolei, łącznie z ich producentem-djem, Creonem, oświadczyli kopiuj wklejką na social mediach, że to insynuacje a ich kolega ma problem z narkotykami. Jak mnie pamięć nie myli.
Co działo się dalej?
Nullo i Pork zrobili koncert online, w sensie na streamie, z Nullizmatyką. No i wydali płytę, na której pomijali zwrotki i wersy dotyczace 3W oraz Szada. Potem Pork wypuścił dwie solo płyty a z Nullem zagrali to na Pol'and'rocku chyba w 2020.
Szad się #!$%@?ł i pisał na swoich social mediach, że oni oszukują i on teraz dwa jak nie trzy albumy ma prawie gotowe, "Operacja czarna osa" miał jeden z nich się nazywać. Pieprzył też masę farmazonów, jakoby on był ścigany przez władze, bo wie za dużo, wiecie, syndrom poszukiwanego przez facetów w garniturach się odpalił. Jego psychofani trochę się w komentarzach zachowywali jak wyprane mózgi Mariusza Maxa Kolonko spamujące hasztag R XDD Szkoda, bo ogólnie z całej trójki lirycznie był moim zdaniem najlepszy.

Pork dalej robi co lubi. Czasem coś porapuje, wystąpi gościnnie, ostatnio widziałem na insta jak chyba z Bilonem z Hemp Gru siedział i pił wódkę i grał w karty. Jeździ furami, ma firmę z browarem, radzi sobie.

Natomiast Nullo. Ehh Nullo.
Nullo Nagrywa od lat album o nazwie Zabójcza Królowa. Killer Queen. Bo jest fanatykiem Queen i ma w mieszkaniu ołtarzyk poświęcony tej Królowej. Jego sprawa. Wystąpił jednak problem XD zaangażował się tak,ze cały album nagrał na samplach z piosenek Queen. A dystrybutor czy jakiś inny prawnik/spadkobierca Queen oznajmił, że tak w to grac nie będzie i Nullo ma to usunąć, i żadnej muzy publikować w tej formie nie będzie, bo to kradzież.
Nullo w takim razie zaczął jeździć po Polsce i puszczać te numery słuchaczom w różnych miastach i pytać o opinie. Byłem na takim spotkaniu i w sumie no nie wiem, czy wy bylibyście w stanie ocenić jakieś numery po 1-2 odsłuchach? Ja nie. Ale to taka akcja promocyjna, można tak robić, jego sprawa. Chociaż nie wiem, do czego ma to dążyć.
Tu zaczyna być niepokojąco. Nullo zaczął #!$%@?ć wierd shit wokół swojego albumu. Już na spotkaniu jak go prywatnie poznałem to odkryłem, że zamiast być takim koks-raperem-jajcarzem, jak w latach 2003-2015, robi z siebie takiego oświeconego artystę o błękitnej krwi a jego rap to trzeba spijać jak mądrość.
I teraz niepokoi mnie to XD On sprowadza ludzi do swojego ołtarzyku dla jej królewskiej mości wąsatego geja śpiewaka i zostawia ich tam samych by przyłapać ich na masturbacji pod wokalne wyżyny nawijania o chciwości i wyobcowaniu, tak jak to było na tym albumie Antyviral.


Dziś myślę, że Szad wiedział co robi uciekając od nich i porywając dzieciaki za granice by skończyć poszukiwanym przez Interpol i końcowo zostać przywiezionym w kajdanach i osadzonym w zakładzie karnym ch...j wie gdzie XD serio, to się zdarzyło, Szad siedzi. Ale chyba nadal lepszy los.
Pork najlepiej wypadł z całej ekipy, najbardziej normalnie.
Szkoda ich bardzo, tworzyli zróżnicowaną ekipę, której bała się cała reszta tej polskiej rap sceny. To mnie w nich zajarało w 2016 przy odsłuchu OSŚ. Trzech ogromnych #!$%@? o liryce i panczach godnych zagranicznej sceny, w każdym albumie robiących coś nowego i ponadczasowego. Nawet na tej płycie Inni niż wszyscy jest video z koncertu, na którym wystąpili goscinnie amerykańscy raperzy a 3W rozdawali wódkę w kieliszkach fanom w pierwszych rzędach, rozpierd..l totalny. A dziś? Ludzie są chciwi, biorą narkotyki, laski się puszczają, spacer po rozbitym szkle, polak polaka bije w łeb...
Co sądzą? XD
#polskirap #heheszki #muzyka
SlenderCzester - Pamiętacie taki #rap zespół Trzeci Wymiar? To ci, co nawinęli "Dla m...

źródło: comment_1659818806W86gDXT8TBenh49bqMWIob.jpg

Pobierz
  • 16
@qenik: pisałem z kumplem na temat tej szopki i akurat w sumie uznałem, że rozpiszę to wszystko na mirko bo przecież niemożliwe, byśmy my dwaj tylko tak uważali XD
Szkoda, diss na Aro jest legendarny, chociaż nie chciałbym specjalnie widzieć bitwy miedzy nimi ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeśli uznają Szada za poczytalnego (a szansa jest taka se) to 3 lata maksymalnie. No chyba, że pierd..lnie z okna,
@SlenderCzester: Sorry, ale takiego #!$%@? 3po3 jak tutaj to już dawno nie czytałem.
Po pierwsze:
Nullo jeździł nie po to by pytać się o opinie, tylko prezentować album swoim słuchaczom. Poświęcał swój czas za darmo, by w różnych miastach puszczać po prostu album który jest naprawdę zajebisty, mega dopracowany.
Po drugie: Nullo od początku zdawał sobie sprawę, że z samplami może być różnie, jednak nie chciał wysyłać do Londynu szkicu, tylko