Wpis z mikrobloga

Czy SPF używa się po kremie nawilżającym czy zamiast niego? I używać go tylko jak wychodzę z domu czy zawsze na dzień, nawet jak nie wychodzę nigdzie?

Zarzućcie jakimiś fajnymi kremami, najlepiej dostępnymi w Rossmannie albo innym Hebe.

Ogółem walczę z lekko zaczerwienionymi policzkami z czerwonymi plamkami i poza tym, co już ogarnąłem z kosmetyków, to widziałem że na reddicie w każdym wypadku zalecają SPF.

#zdrowie #kosmetyki #rozowepaski #mirabelkopomusz
  • 13
Czy SPF używa się po kremie nawilżającym czy zamiast niego?


@cutecatboy: Po kremie nawilżającym, ale jak użyjesz tylko spf to nic się nie stanie, sama to robię, jak są straszne upały.

I używać go tylko jak wychodzę z domu czy zawsze na dzień, nawet jak nie wychodzę nigdzie?


@cutecatboy: Kiedyś czytałam kilka artykułów, że powinno stosować się spf siedząc w domu, ale to już kwestia uznania. W domu nie używam,
@cutecatboy: Powinien byc w Hebe ten Holika Holika, fajny jest, lekki i wydajny, mozna trafic na promocje ze kosztuje 50 zamiast 80 zyla, ogolnie ja pod niego jeszcze daje lekki krem/serum nawilzajace nawet w upal; kanal Kraina Skladow tez polecam jak Mirabelka wyzej
@cutecatboy: temat już dośc stary ale się wypowiem. TO ZALEŻY XD
Jaką masz cerę, jaki spf itp.
ale jak już wspomniano spf na sam koniec. Jeżeli mało wychodzisz to moim zdaniem spf az tak konieczny nie jest chyba, zę użyasz jakiś kwasów czy innych retinolów
@kwiatencja: Ech, wszyscy coś innego mówią xD już się gubię szczerze mówiąc w całej tej tematyce skin care.

Obecnie używam rano mycie + bielenda z SPF 30, a wieczorem mycie + serum z wit. C i potem krem na noc Vianek. Nie wiem, czy to dobrze, ale jakby cera mi się poprawiła ciut
@cutecatboy: Bo się zrobiło strasznie duże parcie na spf i ochronę przeciwsłoneczną. Jak zwykle 0-1. Ale nikt juz nie wspomni, ze spfy to dość obciążające kremy, że trzeba bardzo dbać o oczyszczanie i warto co jakiś czas zrobić peeling.
W lecie to jeszcze można się pokusić o te codzienne używanie spfów, ale później jak Twoja aktywność ogranicza się do pójścia do sklepu to nie widzę sensu.
30 to lżejsza sprawa, wiec
@kwiatencja: O, ja to serum daje zawsze na noc, bo chyba było takie zalecenie na pudełku, i mam go używać raz dziennie, więc rozumiem że mam zamiast na noc dać go pod ten Bielenda SPF na dzien?

A jak np. nie wychodzę z domu danego dnia (albo tylko do sklepu) to używać zwykłego kremu na dzień zamiast SPF? Mam też Vianka (zielony) na dzień.

Generalnie historia mojego ryja jest taka, że
@cutecatboy: a co to za serum?
No czerwone policzki to tak się wydaję, ze wrażliwe naczynka, wiec spf nie zaszkodzi. Ale jakby wiedziałą, ze siedze w domu to bym sobie podarowała spfa xD Jak czujesz potrzebe to możesz nałozyc krem, nkt nie sprawdzi tego ze go nie uzyłeś w nocy xd
@kwiatencja: Isana z wit. C, ale nie wiem czy jest takie dobre bo się trochę pieni i lepi (chyba, że serum takie ma być). Wcześniej używałem Nacomi z niacynamidem ale jakoś szczególnie mi nie pomagała.