Wpis z mikrobloga

@19ludwik91:

chmura jak dla mnie odpada, to mają starsi ludzie ogarnąć,


Czyli starszy człowiek ogarnie podpięcie pendriva, otworzenia go na komputerze i przeglądanie zdjęć, ale już wejść na stronę photos.google.com nie ogarnie? Biorąc pod uwagę, że można zrobić nawet skrót na pulpicie do strony i nazwać go zdjęcia

znasz coś co wychodzi w cenie pendrive, a pliki nie są w u pana Chińczyka?


Nie ma niczego takiego, chcesz to sobie trzymaj
@LazyInitializationException to wytłumacz mi w jaki sposób mam zastosować zasadę dwóch nośników, jeżeli chmura jest taka cacy a wszystko inne be? Zapytałem o alternatywę, dałeś chmurę, a ten magiczny drugi nośnik to...?

Chyba nigdy nie miałeś do czynienia ze starszą osobą użytkująca komputer, prawda?
@19ludwik91:

dałeś chmurę, a ten magiczny drugi nośnik to...?


Dysk twardy, płyta blue ray do archiwizacji. Ale w przypadku chmury nie musisz się stosować do tej zasady bo twoje dane i tak są rozproszone na kilka serwerowni. Operator chmury zajmuje się backupem za ciebie

Chyba nigdy nie miałeś do czynienia ze starszą osobą użytkująca komputer, prawda?


Miałem i wiem, że prościej jest kliknąć w ikonke na pulpicie niże podłączać pendrive do
@LazyInitializationException a ja już przerobiłem Google photos w tym przypadku i na szczęście miałem kopie zdjęć bo "magicznie znikły" jak to użytkownik powiedział.

Zastanowię się czy znajdę miejsce na swojej macierzy RAID na jedną kopię. Wtedy chyba pendrive wystarczy?

Zdjęcia są archiwalne, to będzie raz na rok aktualizowane.a chmura zawsze kosztuje.¯_(ツ)_/¯
@LazyInitializationException sprawa wypłynęła po pół roku - więc nawet kosz nie pomógł ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Bo tylko tyle się dowiedziałem - po ostrym maglowaniu tylko to wyciągnąłem z użyszkodnika.¯_(ツ)_/¯

Pendrivy póki co obsługują, i nie mają z tym problemów więc zostanę przy tym pomyśle plus do tego RAID. Polecisz w takim razie jakiegoś pendrive ?
@19ludwik91: pendrive nie nadają się do długookresowego przechowywania danych.. chyba, żebyś go co 3-4 m-ce wpinał do kompa

ktoś mi kiedyś tłumaczył odnośnie podładowania kondensatorka