Wpis z mikrobloga

Hejo, jak to jest z tym GOT #pttk?
Jak jest schronisko i pieczątka to wiadomo. A co w przypadku innych tras? Serio musi być fotka ze miejsca startu i zakończenia i to jest dowód?
Czy np zapisany ślad z #garmin lub innej aplikacji jest dla nich "dowodem" Czy jak jest pieczątka to musi być pieczątka czy dalej ślad z aplikacji jest dowodem?

Ja to ogólnie mam gdzieś, bo to jest jakiś żart że aby popularyzować chodzenie po górach musisz się doktoryzować z jakiś regulaminów, ale chodzi o zajawkę dla młodej więc chce to zrobić "poprawnie" xD

Jak to najlepiej dokumentować?

#gory #tatry #beskidy #pieniny
  • 13
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: GPS jest ok, natomiast weryfikują to takie leśne dziadki, że nie zdziwię się jak będziesz musiał wydrukować jego zrzut zamiast dać linka xD. Popatrz na to bardziej w ten sposób, że uzupełniasz książeczkę dla siebie i fajnie czas zakombinować pieczatke z jakiegoś mniej oczywistego miejsca.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever uznaję się pieczątkę, zdjęcie z danego miejsca lub ślad GPS. Na pierwszym miejscu dane z książeczki są weryfikowane w razie wątpliwości mogą poprosić o jakieś dodatkowe dowody. Ja mam kilka odznak i zawsze pieczątka plus opis trasy 2 książęce wystarczało nikt się nie czepiał.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Dla mnie to beznadziejny pomysl. Wez to dokumentuj, ogarniaj pliki, drukuj. Praktycznie co tydzien jestem w górach, ale nie mam czasu na takie zabawy.
Ostatnią traske 35km nie zapisalem, bo przy zmianie baterii nie załączyła sie aktywnosc.
I wez pozniej kombinuj z udowadnianiem tego gdzie sie bylo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: tak, możesz wpisać przeszłe wycieczki, ograniczeniem jest tylko częstotliwość zdobywania odznak (czyli możesz wpisać i 10 lat wstecz, ale uzbierasz tylko jedną odznakę - a zasadniczo dwie, bo istnieje wyłączenie - odznakę popularną i małą brązową można zdobyć w tym samym roku). Ponadto jak kiedyś się mocno interesowałem GOTką to wyczytałem na forach, że w zależności od weryfikatora możesz zdobyć więcej odznak, tylko bylebyś nie próbował zrobić np wszystkich w
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: w tym roku zdobyłem dużą srebrną, jestem przodownikiem i to wszystko zależy. Jak ktoś Ci wpisze trasę na 50km na jeden dzień i nie ma żadnych punktów typu schronisko albo są specjalnie pomijane to daje to do myślenia. Prawda jest taka, że jeśli przodownik będzie się chciał doczepić to się doczepi. W Beskidzie Niskim albo G. Świętokrzyskich praktycznie nie ma schronisk, można iść kilka dni i nie ma gdzie wbić
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Wszystko zależy od weryfikującego. Ja nie miałem żadnych problemów do tej pory. Jak tylko jest możliwość to wbijam pieczątki, jak nie ma, to nie. Zazwyczaj mam jedną pieczątkę z trasy, rzadziej dwie początek/koniec a i czasem trafi się jakaś krótka wycieczka bez żadnych pieczątek. Wszystko wpisane uczciwie i zweryfikowane pozytywnie. W zapisy GPS ani wklejanie zdjęć się nie bawię, choć jak najbardziej są uznawane. Mnie podobają się takie książeczki z
  • Odpowiedz