Wpis z mikrobloga

Typowa sytuacja na drodze, kiedy to kierowca na podporządkowanej zatrzymuje się, patrzy, widzi rower, namyśla się (sekundy mijają), rusza i wjeżdża tuż przed nos. A wystarczyłoby wykonać cały manewr szybciej, bez zbędnej zwłoki i nikt nie miałby problemu.

#rower #polskiedrogi
ToJestNiepojete - Typowa sytuacja na drodze, kiedy to kierowca na podporządkowanej za...
  • 65
  • Odpowiedz
@dzika_kaczka_bez_dzioba: to zależy od perspektywy, sam jeżdżę regularnie i z mojej perspektywy szosa jeśli nie jest ruchliwa oraz ma przestrzeń do wyprzedzania przez auta jest bezpieczniejsza i wygodniejsza od wielu ścieżek rowerowych. Więcej niebezpiecznych sytuacji miałem na ścieżkach, niż na szosie, więc jeśli nie mam obowiązku i warunki są ok - nie korzystam (wielu rowerzystów ma podobnie).
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: polacy dziwnie jeżdzą i dziwnych rzeczy oczekują na drogach. Porównując do zachodu to zawsze kurczowo przestrzegają ilości samochodów na pasach, linii, jezdni, niewykorzytywania pobocza itp (poza niektórymi #!$%@?, którzy odstają). Np w Niemczech nie raz się spotkałem, że przy dość szerokiej jezdni zamulacze jadą jednym kołem po poboczu, z naprzeciwka jadą zewnętrzną częścią jezdni i samochody wyprzedzają się spokojnie na trzeciego..

Jak dla mnie w tej sytuacji z racji że
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: Z Tobą ewidentnie jest coś nie tak xD

Przypomnę, że wymuszeniem byłoby gdyby kierowca zmusił Cię do zmiany kierunku/pasa ruchu bądź istotnej zmiany prędkości. Wystarczyło odpuścić na moment, trzy sekundy później kierowca już był szybszy od Ciebie. Ale nie, lepiej wylewać frustracje na wykopie. Tak wygląda właśnie poruszanie się po drogach publicznych, czasami trzeba zwolnić, czasami przyspieszyć, czasami być wyrozumiałym albo pomóc innym (no chyba że jest się typowym pedalarzem).
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete Też ostatnio zakupiłem, i ogólnie jestem bardzo zadowolony, poza jednym drobiazgiem. Nie wiem kiedy kamera nagrywa a kiedy nie, tzn brakuje mi jakiejś nawet diody na górze, która sygnalizowałaby pracę kamery. Wiem że wystarczy pomacać wyświetlacz i wtedy widać, tyle że nie na moim rowerze bo wtedy musiałbym się położyć przed kierownica żeby cokolwiek dostrzec w świetle słonecznym.

@wzor_fizyczny dlatego od 15lat mam jedną zasadę, jadąc rowerem/motorem traktuj każdego na drodze
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete

Wjeżdżam w najbliższym, bezpiecznym miejscu.


A kierowca tego auta ustępuje pierwszeństwa w najbliższym, dogodnym miejscu. Sama widzisz do czego prowadzi wybiórcze przestrzeganie przepisów dlm¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ChybaTyyy: A czy znaki nie po prawej stronie obowiązują? I nie, nie jestem pedalarzem, jeżdżę samochodem i nie patrzę się we wszystkie strony na prostej drodze w poszukiwaniu ukrytych znaków i co zarządca miał na myśli. Serio uważasz ze to zajebiste ze za skrzyżowaniem rowerzysta ma nagle się przeteleportowac na druga stronę przecinając dwa pasy ruchu w tym jeden pod prąd? Mnie jako kierowcę irytuje takie gowno projektowane
  • Odpowiedz
@ChybaTyyy: znaki drogowe po lewej stronie jezdni nie obowiązują kierujących, zgodnie z rozporządzeniem masz stosować się tylko do tych oo prawej stronie i nad pasem ruchu (jest kilka wyjątków, ale nie ma wśród nich "drogi dla rowerów")
  • Odpowiedz