Wpis z mikrobloga

#android #root #safetynet #magisk #millenium #bankmillennium

Szukam Mirków / Mirabel, które mają apkę Millennium na zrootowanym telefonie na Androidzie 10+ (idealnie 11/12) i mogą swobodnie logować się odciskiem palca (i ew. używać płatności zbliżeniowych blik).

Czemu/poco/naco - jakiś czas temu zrobiłem upgrade z 23 na 25.x i część apek się posypała (np. Autopay pokazuje środkowy palec, gdy wykryje roota... nosz k---a),
wróciłem więc na 23 (co uwzględniało full wipe) i niespodzianka - różowy bank twierdzi, że logowanie się odciskiem palca nagle jest niebezpieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Apki 3rd party do wykrywania roota (np. rootbeer) nie wykrywają niczego. Revolut chodzi (a też ma uczulenie), safetynet przechodzi, a ten chłam od różowych się pluje ()
Ktoś, coś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 21
@andale: ta menda, co ponoć zabezpieczona lepiej niż wszystkie apki bankowe razem wzięte? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie wiem, nie testowałem, ale do niej (w przeciwieństwie do różu) to są nawet specjalne moduły w repo ¯\_(ツ)_/¯
@try_catch_finnaly: Czegoś takiego nie miałem, zero powiadomień. Albo to przypadek, albo właśnie spięło się to z moim testowym update'em do nowszego Magiska, bo między aktualizacją do tej nowej, felernej wersji, a moim grzebaniem minęły 2 czy 3 dni, podczas których wszystko działało "po staremu". Zobaczę w wolnej chwili, jak uda mi się dorwać starszą wersję apki, czy cofka, włączenie i późniejsza aktualizacja na starym Magisku też będzie skutkowała zablokowaniem (tj. o
@try_catch_finnaly: Dzięki, sprawdzę w wolnej chwili, bo to znowu wymaga update'u z 23, a na nowej wersji nieszczęsny Autopay nie chciał mi chodzić.
Czy jesteś w stanie, w ramach testu, zainstalować tę apkę i sprawdzić, czy u Ciebie marudzi, że jest obecny root?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NyanNyan: sprawdziłem. Działa. Tzn Świeżo po instalacji odpaliłem i faktycznie był komunikat że apki nie można używać na Rootowanym telefonie.
Wywaliłem dane appki i dodałem ja do deny list w magisku. odpaliłem ponownie apke i śmiga. Komunikatu o zrootowanym telefonie nie ma i apka normalnie odpala po czym zaprasza do zalogowania/ założenia konta
@try_catch_finnaly

@NyanNyan: wołam bo udało mi się to naprawić i znowu działa odcisk palca :) Obecny konfig to magisk + shimako + ustawione deny list ale bez wymuszania/enforce+ zainstalowane to to https://github.com/Displax/safetynet-fix/tree/integrity


1. Skąd konkretnie pobierałeś Shamiko?
2. Mam teraz najnowszy Magisk 25.2 i nie ma już opcji sprawdzania SafetyNet. Zewnętrzna apka do sprawdzania wywala błędy, tj. nie przechodzi mi obu testów, ale może już to nie istotne skoro nie ma
1. Skąd konkretnie pobierałeś Shamiko?


@mcichy10: stąd: https://magiskroot.net/shamiko/
tam jest link do githuba

2. Mam teraz najnowszy Magisk 25.2 i nie ma już opcji sprawdzania SafetyNet. Zewnętrzna apka do sprawdzania wywala błędy, tj. nie przechodzi mi obu testów, ale może już to nie istotne skoro nie ma tej funkcji w Magisku?


Jest universal safetynet fix - pobierzesz go przez "foxmmm"
@NyanNyan póki co dupa, nic nie pomaga.
Miałem MIUI 11 Android 9, wszystko hulało. Zamarzyło mi się wgrać ostatnia stabilna wersję MIUI 11 na Androidzie 9 i na tym poprzestać. Potem pokombinowałem z TWRP (wcześniej był OrangeFox Recovery), znów przywróciłeś OFR. W końcu usunąłem Magisk z pomocą menadżera, wgrałem najnowsza wersje, menadżer i Magisk się poaktualizowało i ciągle widzę tylko to co na obrazku.
Żadne moduły nie pomagają. Sprawdziłem już wszystko co
mcichy10 - @NyanNyan póki co dupa, nic nie pomaga. 
Miałem MIUI 11 Android 9, wszystk...

źródło: comment_1661459756qWdriwHt9BwHew9sYBsqFu.jpg

Pobierz
@NyanNyan Jeśli już nic nowego nie wymyślę to będę musiał. Ale w sumie długo żyłem bez czytnika linii papilarnych to nic się nie stanie jak znów do tego wrócę :p Z lenistwa nie chce wgrywać ROMu na nowo, bo potem konfiguracja wszystkich rzeczy znowu zajmie mi tygodnie.
@mcichy10: Nie wiem coś tam nakonfigurował, ale lwią część rzeczy po reinstalce załatwia restore z chmury guglowskiej. Jedyne rzeczy, których nie uwzględnia, to naturalnie wszystkie pochodne roota - apki i ich ustawienia. Może to nie 5 minut, ale na pewno nie więcej niż jedno krótkie popołudnie (jak ostatnio orałem wszystko, to tyle mi to zajęło) :)