Wpis z mikrobloga

Wrzucałem ponad tydzień temu zapowiedź Striełkowa rosyjskiej ofensywy. Nasz podstarzały mobilizer jest niezadowolony z jej efektów i tego co słyszy od kolegów na froncie

Według niektórych doniesień, podczas walk o Bachtmut, naszym oddziałom udało się oczyścić z wroga Artemiwską Wytwórnię Win Szampańskich.

Na froncie donieckim - bez zmian, według meldunków z frontu - potencjał zaczepny działających tu (początkowo niebogatych) jednostek piechoty donieckiej jest praktycznie wyczerpany. Zajęcie Awdijiwki i posuwanie się w innych rejonach przy dostępnych siłach jest praktycznie niemożliwe. Walki o obrzeża Pisek trwają. Mimo, że w trakcie tej operacji przeciwnik ponosi znacznie większe straty, to nawet sukcesy taktyczne "trzeciej skutecznej fazy" w zakresie posuwania się naprzód są nadal upokarzająco minimalne. Nawet ja - przy całym moim nieskrywanym sceptycyzmie - nie przewidywałem tak skromnych wyników.


#onucowewpisy #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Aryo - Wrzucałem ponad tydzień temu zapowiedź Striełkowa rosyjskiej ofensywy. Nasz po...

źródło: comment_1660031802ZPENusMCVsS4BzBBDyr39p.jpg

Pobierz
  • 17
@Frasad: prawdopodobnie celowe i sterowane działanie. Zauważ, że w wielu wypowiedziach podkreśla, że rosja działa na pół gwizdka i że trzeba zmobilizować wszelkie zasoby. Ktoś na zachodzie to usłyszy i się może przestraszyć tej wyczekiwanej mobilizacji. W sumie chodzi o przedstawienie kacapowa silniejszym, niż wynikałoby to z obrazków z Ukrainy. W pewnym sensie, jego retoryka może też wpływać na społeczeństwo w rosji i je w jakiś sposób mobilizować.
sukcesy taktyczne "trzeciej skutecznej fazy" w zakresie posuwania się naprzód są nadal upokarzająco minimalne


@Aryo: No tak, tylko raczej dla rosyjskiego dowództwa sukcesy taktyczne są raczej kwestią drugoplanową i kluczowe pozostaje, żeby strona ukraińska wykrwawiała się szybciej, niż rosyjska. Jeśli tak jest (a niestety wszystko wskazuje na to, że na tym odcinku tak jest), to w długofalowej wojnie na wyniszczenie Rosja będzie górą i ta sytuacja nie zmieni się, dopóki na