Wpis z mikrobloga

Znacie jakąś zakonnicę, z tym że młodą, tak do 35 roku życia? Jak tak pomyślę o tym, to nawet takich na ulicy już nie widać, starsze się jeszcze widuje, ale już młodszych to nie. Czy siedzą zamknięte w zakonie czy już na tyle ten kryzys wiary w Polsce jest, że mało która wybiera tę ścieżkę życia? Młodszych księży się jeszcze spotyka raczej.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #zakonnice #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 23
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile Wiele wierzących kobiet zniechęca się do życia zakonnego po tym jak widzą że siostry zakonne są najniżej położone w hierarchii kościelnej, wielu biskupów wysługuje się nimi i traktuje jak służące.
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: Obok moich rodziców jest dom sióstr. Jak kiedyś wracałem do nich autem i stałem w korku to przypatrzyłem się takiej młodej na oko miała 25-30 lat, miała śliczną buzię i oczy. Jak zauważyła że się lampie, to odwróciła szybko głowę i uśmiechnęła się w taki śmieszny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: zakonnic nie, ale znam jedną dziewicę konsekrowaną w tym wieku


To już całkowite pomyleństwo, księża chleją, bawią się i rzadko żyją skromnie a kobieta dobrowolnie pozbywa się całej sfery seksualnej. Ksiądz Dębski obiecuje pukanie w gabinecie a gdzieś indziej kobieta ślubuje czystość.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy

Terlikowski, ekspert w tym zakresie, mówi, że jest kryzys powołań w zakonach żeńskich.


Nie dziwię się, tyle możliwości i pokus w dzisiejszych czasach. Dawniej kobiety zostawały zakonnicami, bo były sierotami albo nie miały innej możliwości gdzie się podziać. W zakonach męskich też jest pewnie kryzys, ale nie aż taki jak w żeńskich.
  • Odpowiedz