Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przechodził z Was ktoś tutaj nerwicę żołądka?

Mój problem polega na tym, że stres powoduje u mnie silne reakcje w żołądku (brzuch BŁYSKAWICZNIE robi "bul-bul" i czuję bardzo szybko potrzebę wypróżnienia), więc muszę szybko iść do toalety. Stresująca sytuacja albo sama myśl o jakieś sytuacji, która może być stresująca (np przebywanie w jakimś miejscu bez swobodnego dostępu do toalety) -> brzuch się aktywuje -> muszę znaleźć toaletę i załatwić potrzebę. Przez ten problem znam chyba lokalizację wszystkich toalet na mieście xD

Zacząłem pracę nad tym problem z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Póki co jeszcze zbyt krótko, by widzieć jakieś znaczące efekty i wydawać werdykt. U psychiatry już byłem, nie jednego, niestety leki nie wyeliminowały mojego problemu. Wiem, że ten problem siedzi mi we łbie i chcę się go pozbyć poprzez przepracowanie problemu ze specjalistą.

Jestem zmotywowany, by się tego g*wna pozbyć, ale jest ciężko, głównie przez bardzo silne bodźce fizyczne jakie wysyła mi żołądek podczas stresu. Jak dosłownie w minutę przechodzę ze stanu "nie chce mi się do toalety" do stanu "jak w przeciągu minuty nie znajdę toalety, to się zes*am w gacie", to człowiek może się podłamać.

Radziliście sobie z tym? Przechodzicie to, albo przeszliście? Polecacie coś "nie na receptę", co pomoże mi chociaż w jakimś-tam stopniu wyciszyć żołądek? Do psychiatry nie chcę i z pewnych powodów właściwie nie mogę już iść, chociaż w moim wypadku długotrwale lek od nich i tak mi nie pomagały mi w walce z tą dolegliwością.

Wszystkie protipy przygarnę z miłą chęcią, tak samo lektury, które mogą mi pomóc, oraz specyfiki, które chociaż trochę uspokoją żołądek. Przygarnę też wszystkie rady dla osoby, która uczęszcza na psychoterapię. Ze specyfików brałem już na pewno Sanprobi IBS, ale jakichś efektów nie widziałem - być może brałem go za krótko, nie wiem.

#nerwica #psychologia #nerwicazoladka #psycholog #stres

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f493bb258da21c4df19266
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
#!$%@? temat, miałem taki okres, teraz jest w miare choć jelita szybko reagują na lękowe historie. Nie wiem co mi pomagało, chyba nic nie działało, może kwas masłowy trochę, żadne środki na ibs nie pomagały. Ja jak się rano budziłem to już bulgoty się zaczynały, które jeszcze bardziej potęgowały sytuacje
@AnkieterPrzegrywu:
  • Odpowiedz
OP: @ciasteczkowy_otwur: niestety jem głównie na mieście - często jakieś fasty, chińczyki, gotowe dania z Biedry, etc. Spodziewam się że to nie pomaga xD
@Wrrrau: Pomału je wprowadzam, jest lekka poprawa
@codeq: w sumie tak - generalnie dużo się stresuję "bez powodu", dużo rozmyślam nad jakimiś sytuacjami w przyszłości, mam dużo natrętnych myśli
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz