Wpis z mikrobloga

Pracowałem jako student w ochronie na umowie zlecenie. Dostawałem stawkę brutto do ręki jak to student. Jako pracownik liniowy dostawałem 19,7zł/h. W sierpniu obejmowałem stanowisko kierownika zmiany, które wiązało się z dodatkowymi obowiązkami i przychodzeniem wcześniej za które obiecano mi stawkę 22,5zł/h (mówił o niej pracownik który układał grafiki). Wypłata za sierpień przyszła ze stawką 19,7zł/h. Dostałem 500zł mniej niż powinienem. Na umowie nie ma podanej żadnej stawki. Dzwoniłem do jakiegoś ważniejszego "szefa ochrony" i się wykręcają. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Zostaje mi tylko ciąganie się po sądach za 500zł?

#pracbaza #praca #pytanie #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@Driver494 Pokazać umowę między Tobą a Zleceniodawcą z odpowiednią stawką lub powołać się na rozmowę z Tobą i Zleceniodawcą (nie jakimś randomem układającym grafiki)
  • Odpowiedz
@Driver494: Strajk włoski i uparte, pewne siebie dopominanie się o pieniądze i dążenie do wyjaśnienia kto w wała leci.
Z kim masz podpisaną umowę? Są jakieś dane kontaktowe? Dzwonisz do nich i przedstawiasz sytuację. Może ktoś jeszcze poleci z roboty ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@taktoto: Nie ma stawki w umowie. Jest napisane, ze płacą minimum i dopuszczone jest zróżnicowanie stawki ze względu na czas i miejsce wykonywania zlecenia.

@Nemayu: Już tam nie pracuje. Dostałem "od sierpnia juz nie bedziesz przychodził" smsem a umowa aktywna.
  • Odpowiedz
@Driver494: sprecyzujmy. Napisales, ze pracowales jako pracownik liniowy za 19.7zl. Od sierpnia miales byc kierownikiem za stawke 22.5zl. Teraz powinienes otrzymać wyplate za lipiec czyli po starej kwocie. We wrzesniu otrzymasz kase po nowej stawce.

Jesli masz blad w opisie i od lipca miales byc kierownikiem to musisz pokazac umowe lub udowodnic, ze masz umowe ustna co bez świadka tej rozmowy bedzie trudne.
  • Odpowiedz
@RozbrykanyKartofelek: Jeśli przychodził wcześniej i kierował pracą innych to wszyscy pracownicy teoretycznie są świadkami. Jednak problem z ustaleniem kwoty. Jednak dość oczywistym jest, że kierownik zarabia więcej, więc brak zmiany kwoty dowodzi, że pracodawca kręci, wobec czego sąd da wiarę pracownikowi, co do kwoty.
  • Odpowiedz