Wpis z mikrobloga

Cześć,

chcę skonfigurować moje urządzenie wielofunkcyjne, aby z jego poziomu przesyłać dokumenty do folderu sieciowego na laptopie.

Używam #macos. Kopiuję ścieżkę dostępu folderu, w którym mają zapisywać się zeskanowane dokumenty: /Users/kancelariamo/Documents i wklejam do konfiguratora HP Smart (screen 1).

W przykładzie konfiguracji pokazana jest ścieżka, która ma slashe w drugą stronę niż ta z MacOS. W konsekwencji pojawia się komunikat o błędnie wpisanej ścieżce dostępu (screen 2 i 3).

Zamiana kierunku slash'ów pomaga w zapisaniu ustawień, jednak urządzenie nie odnajduje folderu i nie skanuje (komunikat: "Nie można połączyć się z \Users\kancelariamo\Documents. Upewnij się, że nazwa folderu udostępnionego jest prawidłowa i spróbuj ponownie".

Macie jakieś pomysł jak to rozwiązać?

Screeny komunikatów w komentarzach.

#informatyka #drukarki #urzadzeniawielofunkcyjne
Bruce_Lee - Cześć,

chcę skonfigurować moje urządzenie wielofunkcyjne, aby z jego p...

źródło: comment_1660316108RFcoULCQvBpACLFr5IHt1u.jpg

Pobierz
  • 8
jak to sprawdzić?


@Bruce_Lee: poszukać albo zadać pytanie na forum miłośników owoców.
W ogólności żeby coś było widoczne po sieci musisz to wystawić nadając po drodze temu nazwę.
Typowym protokołem w świecie Windows do tego jest SMB, na Unixach również NFS.
Zgaduję że drukarka celowana jest w użytkowników najpopularniejszego OS na świecie więc spodziewa się SMB.
Więc pytanie sprowadza się do tego czy MacOS wspiera bycie serwerem SMB i jak to