Wpis z mikrobloga

jestem 9 miesięcy po artroskopi, dokładnie wycięcie łękotki przyśrodkowej bocznej, plus nakuciu ACL. Noga dalej sprawia problemy - wystarczy, że pójdę w góry albo chwilę się poruszam na boisku. To normalne? byłem lekarza - mówi żeby poczekać, fizjoterapeuta kręci głową, żeby ćwiczyć. A ja mam wrażenie, że przed artroskopia było lepiej :( #kolno #medycyna #acl #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
@swan123: rehabilitacja trwa 12 msc minimum, zależy ile masz lat. Miałem operacje ACL w grudniu 2021, po 6 msc rehabilitacji i treningów 4x w tygodniu (2x fizjo i 2x solo spersonalizowany trening) zrobiłem 200km rowerem Szlakiem Orlich Gniazd, zero bólu. Jak chodzę po górach jest git, jak biegam troche czuje kolano ale przechodzi (ogólnie lekki ból bedzie odczuwalny do końca życia) powrót do sportów kontaktowych typu piłka czy kosz najszybciej po
  • Odpowiedz
@derincon: dzięki, jestem z okolicy Rzeszowa. Ja miałem naciągnięty ACL 1 stopień, orotpeda w czasie artroskopi powiedział, że mocno naciągnięty ale póki co nie sugerował rekonstrukcji.
  • Odpowiedz
@swan123 ja jestem po całkowitej rekonstrukcji, jakbyś miał okazję zawitać do Krakowa to zadzwoń i umów się w Movecenter, trener Piotr. On mnie prowadzi i Ci doradzi co i jak, trening ułoży itp.
  • Odpowiedz