Wpis z mikrobloga

Murki znacie jakąś dobrą apkę, która byłaby w stanie pomóc, albo namierzyć co pochłania baterie? Niestety w moim #xiaomi mi 9 se, najbardziej pochłania "Inne" (po wejściu w Ustawiania -> Bateria), ale w żaden sposób nie mogę dotrzeć do szczegółów. Telefon tak żre baterie, że dwa razy dziennie muszę ładować. #android
  • 11
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Hard reset robiłem, bo mi nie działało przyciszanie muzyki w telefonie, gdy w tle pracowała nawigacja lub yanosik. Pytałem też na wykopie, czytałem na innych forach i hard reset miał pomóc. No to pomógł na jedno to wykrzaczyło się drugie (°°
  • Odpowiedz
@Boyzee: Pierwszym krokiem jest przejrzenie ustawień każdej aplikacji z osobna i odznaczenie wszelkich ustawień, które pozwalają jej działać w tle, wysyłać powiadomienia i łączyć się z netem podczas braku aktywności. Drugą sprawą jest zablokowanie powiadomień tych, apek, których powiadomień nie potrzebujesz. Można to zrobić z panelu "wszystkie aplikacje" i kolejno wyłączać powiadomienia dla danych apek. Później robisz reboot i od razu wchodzisz w działające aplikacje. Masz wtedy obraz tego, co uruchamia
  • Odpowiedz
bo mi nie działało przyciszanie muzyki w telefonie, gdy w tle pracowała nawigacja lub yanosik.


@Boyzee: Najprawdopodobniej było tak dlatego, że któraś z tych apek bierze zarzdzanie klawiaszami głośności, gdy jest aktywna. Sam używam tego myku, że gdy Yanosik jest na pierwszym planie, to klawisze głośności odpowiadają zmienianiu utworów.

Ogólnie jeśli nie masz root'a to wejdź sobie w panel wszystkich aplikacji i powyłączaj/powywalaj wszystko, co się da, a czego nie używasz.
  • Odpowiedz
@Madridista98: Dzięki wielkie za informacje! A mógłbyś jeszcze zdradzić gdzie można sprawdzić która z apek zarządza klawiszami głośności? Mam wrażenie że w moim przypadku to Spotify, bo zmiana głośności suwakiem w apce, powodowała zmianę głośności telefonu.
  • Odpowiedz
@Boyzee: Wydaje mi się, że w ustawianiach samej aplikacji musisz mieć opcję ustawień lawiszy funkcyjnych, bo Android póki co chyba nie wspiera przypisywania akcji klawiszy głośności pod konkretne aplikacje. Ewentualnie możesz mieć zainstalowaną jakąś aplikację, która pełni rolę pośrednika i zmienia ustawiania klawiszy, gdy jest uruchomiony jakiś proces związany z muzyką.
  • Odpowiedz
@Madridista98: Kurcze przegrzebałem ustawienia, poszukałem na necie i ani do spotify, ani w androidzie nie idzie przypisać przycisków głośności do innych funkcji, a ewidentnie widzę, że jest spiritus movens zamieszania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Boyzee: Na szybko znalazłem coś takiego w necie:

In Spotify app, go to Settings > Devices > Devices Lock Screen, and toggle this off. This will stop you from controlling music while Spotify isn't the active app, but does seem to fix the issue with the volume controls.
  • Odpowiedz