Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: podjechać do białej linii, zatrzymać się, upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg i przejechać. Co ważne - maszynista jest poinformowany o niesprawnej sygnalizacji i może przejechać przez przejazd z prędkością nie większą niż 20 km/h + będzie trąbił jak opętany.

Nie mylić tego znaku (B-20 + tabliczka ze informacją sygnalizacja/rogatka uszkodzona) z B-32 (wspomniany wyżej) - znaku B-32 nie wolno przekraczać bez zezwolenia kierującego ruchem.

@GaiusBaltar: to pod znakiem
  • Odpowiedz
Najgorzej,jak człowiek nie jest czegoś pewny i zapyta. To zawsze świetna okazja, żeby się na kimś takim wyżyć, że jest gorszy, stłamsić, obarczyć poczuciem winy. A potem zdziwienie, że ludzie w Polsce nie chcą się dokształcać - jeszcze się będą znajomi naśmiewać... Ja akurat mam w to #!$%@?, ale wielu ludzi z tego powodu nie zapyta, choć czegoś nie jest pewna lub nie wie wcale.
Typowo po polsku:
Felonious_Gru - Najgorzej,jak człowiek nie jest czegoś pewny i zapyta. To zawsze świe...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: jeszcze ci napisze tak informacyjnie, że znak B-20 z tabliczką ustawia się na przejazdach które nie są strzeżone z miejsca, a B-32 na przejazdach strzeżonych z miejsca, tam gdzie drużnik czy inna obsługa siedzi w budzie przy przejeździe i dlatego wtedy on daje pozwolenie na przejazd przez przejazd, najczęściej poprzez obrócenie znaku B-32 o 90° tak żeby nie był widoczny dla kierowców.
  • Odpowiedz
Mnie na prawku jazdy uczył gość że jak nie widać przed znakiem stop to się odjeżdża bliżej za znak i tam zatrzymuje no chyba to bezpieczniejsze niż stać przed znakiem i nic nie widzieć
  • Odpowiedz