Wpis z mikrobloga

@adrian1207: alarm? bez sensu jakies bys drzwi nie mial zrob niestandardowy zamek obicia rygne chroniace przed wyjeciem tak zeby nawet jak rozwala zawiasy nei zdjeli tych drzwi jak im zajmie godzine dostanie sie to zrezygnuja
@kolotego: Ale alarm nie zabezpiecza przed włamaniem drzwi ale ma poinformować o tym, że ktoś próbuje się włamać. Ewentualnie odstraszyć akustycznie. To tak jak jest moda na rolety w oknach z hakami. Roleta powinna dać się lekko podnieść i wtedy wyzwolić alarm, a nie dopiero jak wyrwiesz ją z haków i prowadnic.
@adrian1207: mam coś takiego zmontowane lata temu. Ogólnie dobrze sobie zaszyć aby raz na dobę poinformował smsem, że żyje. Ale raczej bezproblemowe. Co do PIR to bym zrobił ale wcześniej czujka magnetyczna otwarcia drzwi i wibracyjna. Działa to dość nieźle, Satel ma coś takiego chyba za stówkę. Jak uderzysz pięścią w drzwi lub mocniej pociągniesz za klamkę to wyzwala.
@van_der_bike: I pamietam jeszcze, że w tym module sim była opcja oszczędzania energii, że mógł się pobudzić i zalogować do sieci dopiero jak zostanie zwarte wejście. Ja korzystałem z opcji, że cały czas jest zalogowany. Zużycie prądu było żadne, ale nie miałem podtrzymania na jakiejś baterii.
@van_der_bike: Właśnie chyba wolałbym coś z niskim zużyciem i odpalić to na bateriach, bo często długo mnie nie ma w domu i wolałbym nie mieć z tylu głowy ze jakiś prąd został włączony, dlatego myśle o samym PIR, który bierze jakieś 50uA, do tego avr tiny może uda się przełączać w sleep mode, no i ten moduł GSM tez jakoś usypiać, na szybko licząc na 3 paluszkach z rok może podziała
@van_der_bike: kupione urządzenie może bym tak wpiął, ale jakoś obawiam się własnych wynalazków zostawiać na 24/7 pod prądem, nie jestem specem i boję się że coś pominę, bezpieczniej jak nie ma moje arduino dostępu do prądu :D
@ZukColorado: Piwnica w bloku z 2006 roku wiec raczej już nie ma szczurów, zadbana

@van_der_bike: ale gdzie jest 5v doprowadzane? Nie znam się na elektryce budynkowej, ale to nie jest zwykle 230 z puszki które idzie do lampy?

@kolotego: moduły GSM w uśpieniu czytam że maja pobór prądu na poziomie 2mA, to 52 dni na 2500mAh, No to z rokiem przesadziłem, ale teoretyczne 200 dni, bardzo teoretyczne, chyba ze