Wpis z mikrobloga

Pod tagiem #r2z publikuję historię z życia zakładu karnego, którego jestem funkcjonariuszem od ponad dekady. Obecnie pracuję już od dłuższego czasu w dziale penitencjarnym jako wychowawca i mam pod swoją opieką prawie setkę recydywistów penitencjarnych. Tyle słowem wstępu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ehhh...jeden „złodziej” (mówię tak na każdego), zrobił mi ostatnio dzień. Dawno mnie żaden mnie tak nie rozśmieszył. Oddziałowy zdiagnozował, że zaj**i dekoder ze świetlicy. W sensie ich się zepsuł, więc wpadli na genialny plan, że sobie zamienią i nikt się nie zorientuje. Wiedział, która to cela. Oczywiście trzech osadzonych żaden się nie przyznaje. Mówię więc do niego, dobra ja to załatwię. Zawołaj mi Pana Xsińskiego – najsłabsze ogniowo, lekko upośledzony, ale nieszkodliwy - miałem też dobrą kartę przetargową. Gdy przyszedł, wypaliłem od razu z grubej rury:
- Xskiński, czy Ty chcesz iść do tej pracy którą Ci załatwiłem?
- Tak, chcę,
- To w tej chwili pucujesz się kto zaj
*ł dekoder ze świetlicy,
- No ja…
CHWILA KONSTERNACJI
- Xskiński, czy Ty jesteś pier***ym debilem?
- Tak, jestem.
xD
Aż parsknąłem, ale z tonu nie schodzę i kontynuuję.
- Dobrze, że chociaż zdajesz sobie z tego sprawę.
Finalnie poszedłem do oddziałowego i opowiedziałem jak wyglądała rozmowa, pośmialiśmy się i stwierdziliśmy, że nic z tym nie robimy. Jak wychodziłem to tylko przekazałem oddziałowemu, żeby do końca dnia mu przypominał, że ma prze
**ne, ale na fajrant niech mu powie, że nie ma tematu i dostaje ostatnią szansę.

#qualitycontent #gruparatowaniapoziomu
  • 25
@klawiszologia_stosowana: jak oceniasz wierne odzwierciedlenie życia więźniów w „reality show” Polsatu - „Wiezienie”?
To co widać w tym serialu to że więźniowie mają całkiem spoko warunki i raczej nie wydaje się żeby te wszystkie akcje typu #!$%@? do dupy, pobicia itd nadal występowały.
Ehhh...jeden „złodziej” (mówię tak na każdego), zrobił mi ostatnio dzień

Dawno mnie żaden mnie

Oczywiście trzech osadzonych żaden się nie przyznaje

Mówię więc do niego, dobra ja to załatwię

ogniowo

pracy którą


@klawiszologia_stosowana: zaznaczyłem miejsca z błędami. Już pomijam, że jako opiekun powinieneś do nich mówić cywilizowanym językiem, a nie jak małpa. Wiem jednak, że jesteśmy w Polsce, więc masz więcej podopiecznych, niż powinieneś, a do tego płacą tyle, że nikt
@alfaalenieomega: ciekawa droga dedukcji. Wyobraź sobie, że w więzieniu dzieją się dużo gorsze rzeczy - również na koszt podatnika, ale jakoś muszę z tym żyć.

@Ogau: Kolego chciałem zaznaczyć, że nie startuję na literacką nagrodę nobla. Piszę swoim luźnym stylem, skoro Ci to nie odpowiada to nikt Cie nie zmusza do czytania tego. Nie rozumiem również po co te uszczypliwości o braku ambicji? Skąd taki wniosek? Co Twoim zdaniem robią