Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie walidację formularza logowania po stronie klienta, która sprawdza czy pola z nazwą użytkownika i hasłem nie są puste. Wszystko okey, ale chciałbym jeszcze żeby ten komunikat "Wypełnij to pole" był brany z pliku messages_pl.properties. Jak takie coś najlepiej zrobić w tych technologiach, które użyłem? Bo z tego co czytałem w internetach to nie jest to takie proste. Tutaj bezpośredni link do skryptu walidującego.

#java #spring #thymeleaf #javascript
  • 4
@VirtualSlimShady: powinieneś sobie przygotować jakiś kontener i tam wrzucić zlokalizowaną wartość, kontener powinien być domyślnie ukryty.
Tekst komunikatu będziesz sięgać za pomocą thymeleaf, a pobierzesz ją z messages_xy po kluczu komunikatu. Coś w stylu th:text="${login.form.empty.username}". Thymeleaf użyje języka strony/użytkownika (z nagłówka Accept-Language).

Innymi słowy, przed walidacją formularza masz gotowy html, ze zlokalizowanymi wiadomościami (jak i całą stroną). JS tylko wyświetla odpowiednie kontenery z błędami walidacji.

https://github.com/Dreilt/basic-spring-mvc-app/blob/master/src/main/resources/static/scripts/validation.js#L2 -> const. Nie zmieniasz