Wpis z mikrobloga

TL;DR OSTATNI AKAPIT

Pomagam komuś, nazwijmy tego kogoś Kasia, uporać się z efektami patologicznego zbieractwa. Coś jak na zdjęciu.

Po prostu wyrzucamy nadmiar rzeczy, ale tu pojawia się problem…

Ilość bezużytecznych bibelotow jest tak wielka, że niemożliwym jest wyrzucenie ich do zwykłego śmietnika przy bloku.
Po pierwsze, zapełniłyby się ze 3 takie altany śmietnikowe albo i więcej. Po drugie, wspólnota mieszkaniowa zapewne zauważyłaby, ze ktoś niewspółmiernie wyrzuca odpady i nałożyłaby karę.

Naturalne wydaje się wiec zamówienie specjalnego kontenera na owe odpady. Ale nie!

Dla Kasi jest to tak ogromna przeszkoda psychiczna, że mówi ze nie wytrzyma tego nerwowo. Wstydzi się przed sąsiadami, z którymi mieszka na jednym osiedlu od wielu lat. Dla mnie to zupełnie nielogiczne, ale tez mam swoje shizy psychiczne, wiec No #!$%@? się, ale jakoś próbuje zrozumieć ¯_(ツ)_/¯ Przedstawiłam listę argumentów merytorycznych i Kasia je przyjmuje na rozsądek, ale emocjonalnie prawie jej serce staje jak o tym myśli.

Wiec wpadłam na kolejny pomysł, by
A. Zamówić jakaś firmę, która płatnie odbierze spakowane worki odpady prosto z mieszkania
B. Wywieźć śmieci na jakieś płatne wysypisko
I tu pytanie do Was; czy znacie jakieś firmy na terenie #warszawa ktore świadczą takie usługi? Będę wdzięczna za każda podpowiedz, bo jestem mosewom zmenczonom ta sytuacja ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#smieci #odpady #zbieractwo
Moseva - TL;DR OSTATNI AKAPIT

Pomagam komuś, nazwijmy tego kogoś Kasia, uporać się z...

źródło: comment_1660483507guplleJJFQCYidyrhqfI1M.jpg

Pobierz
  • 10
@Moseva: nie wiem, co ona tam ma, ale jest dużo ogłoszeń typu "sprzątanie piwnic". Kiedyś wręcz za darmo brali, nie wiem jak teraz. A Kasię trzeba wysłać na wakacje na dwa dni, tzn. wziąć z domu/wykorzystać jakiś jej wyjazd, żeby po prostu tego nie widziała. W międzyczasie opróżnić i jak wróci, to parę godzin porozpacza, a potem będzie ok.
@cutecatboy: w znanym mi przypadku (odbyło się to j.w.) nie zapełniła ponownie.

Po drugie - to też zajmuje czas. Zwykle mieszkania są zagracane latami, więc w najgorszym razie taką akcję trzeba będzie powtórzyć, ale za 2-3 lata najwcześniej. Do tego czasu będzie lepiej. Takie mieszkania to często siedlisko różnego rodzaju robactwa, źródło bardzo niemiłych zapachów (zwłaszcza latem), a dodatkowo zagrożenie ppoż. Sens sprzątania jest, nawet jeśli czasowy.
zamówienie specjalnego kontenera

Zamówić jakaś firmę, która płatnie odbierze spakowane worki


@Moseva: Jak są to spakowane worki to nawet nikomu z sąsiadów nie przyjedzie do łba że nie są to efekty zbieractwa. I to nikomu z tych dwóch którzy dają o to #!$%@? jeżeli Kasia jeszcze nie jest na osiedlu zbieraczką-celebrytką.
@Moseva: możecie np. w jednym wysprzątanym pokoju zebrać rzeczy, które mają zostać i następnie zamówić usługę opróżniania mieszkania. Zabiorą wszystko, co wskażecie, nie trzeba wcześniej pakować :)