Wpis z mikrobloga

Mam klimę split marki Innova (ponoć z tej samej fabryki co Gree) i ustawiam temperaturę wieczorem na np na 21 stopni to jak osiągnie te 21C to klima nadal chodzi na najniższych obrotach przez całą noc marnując prąd mimo ze przecież w nocy słońce nie grzeje więc temp nie wzrośnie (ciepło pochodzące z innych pomieszczeń pomijam). Przez to trzeba ręcznie wyłączać ją pilotem.

W innych klimach jest podobnie czy klima całkowicie przestaje chłodzić na jakiś czas dopóki się nie nagrzeje (histereza)?
#klimatyzacja
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@James456: to zawsze tak działa, bo klima mierzy temperaturę na zasysie powietrza. Jeżeli nadmuch by stanął to klima by miała fałszywe odczyty - ciepłe powietrze zawsze migruje do góry, tam gdzieś jest klima. Po przekroczeniu temperatury klima by się włączyła na chwilę, załączyła sprężarkę, przemieliła powietrze w pokoju i znów by się zatrzymała, a wtedy to już w ogóle miałbyś mega zużycie prądu. Poza tym wentylator jednostki wewnętrznej na małych obrotach
wentylator jednostki wewnętrznej na małych obrotach nie bierze jakoś mega dużo prądu. Z moich obserwacji jest to 15 - 20W,


@Xargo1: @James456: ale do tego trzeba dodać jeszcze pobór przez jednostke zewnętrzną bo mówisz że się nie wyłącza.

Pytałem serwisantów do ilu schodzi AUX to pokazali odczyty że do 180W. Zakładając 5h dziennie (noc) to wychodzi 27 kWh miesięcznie, to coś blisko 20 zł/mc za same nocki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wychwalany: chyba źle doczytałeś. Jakby sprężarka musiała pracować cały czas to odprowadzałaby jakieś 700W energii na zewnątrz (zakładając EER na poziomie 4). To już całkiem spora ilość energii, więc wątpię, że po wyłączeniu z pilota temperatura by nie wzrosła. Mogę się jednak mylić, jednak wtedy nad ranem klima musiała by wykonać większą pracę, by przetransportować ciepło, które zbierało się wewnątrz przez całą noc - czyli ogólnie na jedno wychodzi.